Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Prasideda aktyvioji pratybų „Gintarinė viltis” fazė

2007.06.25
image

Birželio 25 d. Klaipėdoje, Kairių poligone, prasidėjo tarptautinių karinių pratybų „Gintarinė viltis 2007” aktyvioji dalis. Kariai taikys per pirmąją pratybų savaitę išmoktus taikos palaikymo veiksmus, dalyvaudami improvizuotoje tarptautinėje misijoje pagal iš anksto parengtą scenarijų.

Pratybų scenarijaus situacijos suplanuotos remiantis patirtimi misijose Afganistane ir Irake ir yra maksimaliai priartintos prie realių operacijų sąlygų. Situacijos nėra žinomos pratybų dalyviams iš anksto − kariai turės įrodyti, kad yra pasirengę reaguoti tinkamai, o vėliau bus vertinami.

Prieš tai buvusią savaitę kariai individualiai ir junginiuose mokėsi atskirų veiksmų: vietovės žvalgybos, patruliavimo, riaušių malšinimo, darbo patikrinimo postuose ir kt.

Tarptautinės pratybos „Gintarinė viltis” rengiamos nuo 1995 metų, o nuo 1997 metų jos rengiamos kas dveji metai. Pirmosiose pratybose dalyvavo trys valstybės, tuo tarpu šiais metais pratybos subūrė apie 1700 karių ir civilių iš dešimties šalių – NATO narių bei šalių, bendradarbiaujančių su NATO pagal Partnerystės taikos labui programą – Armėnijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Suomijos, Vokietijos. Stebėtojų teisėmis pratybose dalyvauja Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, Rusijos ir Ukrainos atstovai.

Pratybose dalyviai dalinasi patirtimi iš ankstesnių misijų ir ruošiasi dalyvauti galimose NATO vadovaujamose taikos palaikymo operacijose. Pratybomis siekiama didinti dalyvaujančių šalių karių tarpusavio supratimą ir gebėjimą suderintai veikti tarptautinėje aplinkoje, mokytis bendrų karinių procedūrų.

Šiais metais pirmą kartą „Gintarinės vilties” istorijoje mokymuose dalyvauja visų kariuomenės pajėgų rūšių − sausumos, oro ir jūrų − padaliniai.

Kairių poligonas yra vienintelis poligonas Lietuvoje, kur vienu metu dalyvauti mokymuose gali visos – sausumos, jūrų ir oro pajėgos.

PRATYBŲ AKTYVIOSIOS FAZĖS DIENOTVARKĖ

Birželio 25 d.−27 d.

Aktyvios pratybų fazės sausumos veiksmai

Kariai grupėmis vyksta patruliuoti savo atsakomybės rajonuose Klaipėdos apylinkėse. Patrulio metu kariai turės reaguoti į įvairias netikėtas situacijas, numatytas pratybų scenarijuje.

(Žurnalistams yra galimybė vykti patruliuoti kartu su kariais)

Birželio 28 d.

Pratybų užduotys jūroje

Užduotys vykdys visų trijų kariuomenės pajėgų – sausumos, oro ir jūros – padaliniai.

(Yra galimybė priimti žurnalistus į laivą stebėti veiksmų jūroje)

Birželio 29 d.

Pratybų svečių ir žiniasklaidos diena Kairių poligone

Bendro Lietuvos ir Lenkijos bataliono LITPOLBAT projekto uždarymo ceremonija

Svečių dienoje planuoja dalyvauti Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus, Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lenkijos gynybos ministras Aleksander Szcyglo, Suomijos gynybos ministras Jyri Hakamies, taip pat Lietuvos ir užsienio šalių aukščiausios karinės vadovybės atstovai, kiti svečiai.

Svečių ir žiniasklaidos dieną kariai atliks parodomąją taikos palaikymo operaciją.

Birželio 30 d.

Pratybų uždarymo ceremonija Kairių poligone

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media