Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2007 - 06)

Baigėsi pirmieji karininkų specialistų pagrindinio karinio rengimo kursai
2007.06.13
Birželio 8 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje sėkmingai baigėsi pirmieji karininkų specialistų pagrindinio karinio rengimo kursai. Septynias savaites trukusiuose mokymuose nuo balandžio 23 d. mokėsi 15 klausytojų.
null
Lietuvos kariai tiria Goro provincijos kaimo gyventojų naudojamą vandenį
2007.06.13
imgPatrulio metu Lietuvos kariai Afganistano Goro provincijos kaime Sare Takehal iš 11 vandens šulinių tyrimams ėmė vandenį. Minėtas kaimas nuo Čagčarano yra nutolęs per 150 kilometrų. Vanduo pradėtas tirti, kai PAG-5 pasiekė žinia, jog kaimo gyventojai skundžiasi žarnyno negalavimais. Kiek anksčiau į kaimą buvo nugabenta medikamentų. Kaip sakė Čagčarano ligoninės medikai, dažniausios ligos, kuriomis serga Goro provincijos gyventojai, yra tuberkuliozė ir vidurių šiltinė. Epidemijos išsivystymui didžiausią reikšmę turi sukėlėjo plitimas per vandenį ir elementarios higienos taisyklių nesilaikymas. Pavieniai susirgimai pasitaiko, kai užsikrečiama buityje, per maistą. Šiais laikais civilizuotame pasaulyje tai itin reta liga, tuo tarpu Afganistane žmonės serga šia liga ir nuo jos mirštama gana dažnai.
null
Šv. mišios Afganistane sutelkia maldai ir suvienija karius
2007.06.11
imgAfganistano Goro provincijoje tarnaujantys kariai kiekvieną sekmadienį dalyvauja šv. mišiose. Pasimelsti už sėkmingą tarnybą, savo artimuosius, misijos draugus ir susitelkti dvasinei ramybei į šv. mišias renkasi visi nuo užduočių laisvi kariai ir civiliai – lietuviai, danai, kroatai, amerikiečiai. Šv. mišias aukoja kartu su kariais į misiją atvykęs Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kapelionas kapitonas Remigijus Monstvilas. Jis yra pirmas kapelionas, Goro provincijoje tarnaujantis nuo PAG-5 misijos pradžios. Kpt. R.Monstvilas grįš namo kartu su kariais. „Aš čia tarnauju žmonėms, taip pat kaip ir Lietuvoje”, – sako kapelionas. Kariai juo pasitiki, dalijasi savo kasdieniais ir šeimų rūpesčiais. „Man brangus kiekvienas karys. Visi mes esame viena bendruomenė, nuo kiekvieno atskirai ir nuo visų bendrai dvasinio susikaupimo ir ramybės priklauso mūsų misijos sėkmė”, – sako kpt. R.Monstvilas. Kapelionui rūpi visi – jis išklauso, pataria, taip pat padrąsina, suteikia pasitikėjimo.
null
Briuselyje vyko 2-osios lietuvių žaidynės
2007.06.11
imgBirželio 9–10 dienomis NATO būstinės sporto komplekse Briuselyje vyko 2-osios lietuvių, gyvenančių Belgijoje ir Liuksemburge, sporto žaidynės. Įvairiose sporto šakose dalyvavo ir nemažai Krašto apsaugos sistemos kariškių bei darbuotojų, tarnaujančių ir dirbančių Belgijoje.
null
Po pusmetį trukusių pratybų Jungtinėse Valstijose – namo su medaliu
2007.06.11
imgMetų pradžioje į mokslus už Atlanto, Virdžinijos karo institute, kibo Lietuvos karo akademijos kariūnė Lina Kėvišaitė. Kariūnė į JAV išvyko pagal 2001 metais pasirašytą Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ir JAV Virdžinijos karo instituto bendradarbiavimo sutartį, numatančią ir studentų mainus. Kariūnė Lina Kėvišaitė – pirmoji mergina, kuri dalyvavo šioje mainų programoje, taip pat pirmoji, kurios pastangos ir sugebėjimai buvo puikiai įvertinti studijuojant svetur.
null
Afganistane tarnaujantys Lietuvos kariai duodami kraujo gelbėjo gyvybę Čagčarano gyventojai
2007.06.11
imgBirželio 11 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo penktosios grupės (PAG-5) medikai skubiai organizavo kraujo donorų akciją. Čagčarano ligoninės medicinos direktorius Zulmai Noorzai kreipėsi į PAG-5 karius pagalbos, kai vienai ligoninės pacientei prireikė B (Rh) teigiamos grupės kraujo. Keturiasdešimties metų Čagčarano gyventoja į ligoninę buvo pristatyta prieš kelias dienas. Ji buvo labai nukraujavusi, todėl vietos gydytojai jai pylė iš pradžių pirmosios grupės kraują. Siekiat išvengti galimų labai rimtų komplikacijų, tolesniam gydymui būtinas ligonės kraujo grupę atitinkantis kraujas.
null
Baigėsi pirmieji tarptautiniai oro pajėgų vyresniųjų štabo karininkų kursai
2007.06.08
imgBirželio 7 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje įteikti pirmieji tarptautinių oro pajėgų vyresniųjų štabo karininkų kursų baigimo pažymėjimai. 15 savaičių trukmės kursuose nuo vasario pabaigos mokėsi vienas Latvijos ir aštuoni Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) karininkai.
null
NATO šalių Sausumos pajėgų vadų susitikimas
2007.06.08
Birželio 11–13 d. vyks kasmetinė NATO šalių kariuomenių Sausumos pajėgų vadų susitikimas Bulgarijos sostinėje Sofijoje. Jame dalyvaus Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Arvydas Pocius. Susitikimo metu numatyta aptarti NATO Sausumos karinių pajėgų veiklos kryptis ir aktualijas. Numatyta pasikeisti informacija apie NATO šalių karinių dalinių dalyvavimą tarptautinėse operacijose Afganistane. Taip pat šalių vadai bus supažindinti su Bulgarijos kariuomenės pertvarkos pagrindiniais aspektais, NATO transformacija. Į dienotvarkę įtrauktas pranešimas apie Balkanų sektoriaus saugumą ir ateities planus.
null
Tarptautinė aviacijos šventė „Kilkime...” Kaune
2007.06.08
Rytoj, birželio 16 d. 12 val. Kaune prasidės tarptautinė aviacijos šventė, skirta Lietuvos kariuomenė Karinių oro pajėgų įkūrimo 15-ųjų metinių minėjimui. Šventėje dalyvaus per 30 įvairių modelių orlaivių iš įvairių šalių.
null
Mūsų kariniai orlaiviai dalyvus Latvijos aviacijos šventėje
2007.06.08
imgBirželio 9 d. Karinių oro pajėgų (KOP) vado pulkininko Artūro Leitos vadovaujama KOP delegacija dalyvauja Latvijos kariuomenės karinių oro pajėgų įkūrimo 15-osioms metinėms paminėti skirtoje aviacijos šventėje. Šventės programoje dalyvaus ir du Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų orlaiviai: sraigtasparnis Mi-8 ir lėktuvas L-410.
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media