Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

JAV ambasadorius Afganistane Goro provincijos žmonėms žadėjo daug didesnę paramą, tačiau pažymėjo ir jų pačių atsakomybę

2007.06.29
image

Šią savaitę Goro provincijoje, kur nuo 2005 metų veikia Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė (PAG-5), lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorius Afganistane William Wood. Ambasadorius susitiko su PAG-5 vadu pulkininku Daliumi Polekausku, kitais štabo karininkais, buvo supažindintas su PAG-5 veiklos prioritetinėmis sritimis, taip pat su specialiosios misijos įgyvendinamais vystymo projektais. Su ambasadorium W. Wood susitiko ir Specialiosios misijos Afganistano Islamo Respublikai vystimosi patarėjas, laikinai einantis Specialiosios misijos vadovo pareigas Mindaugas Simonaitis.

Vizito metu svečias susitiko Goro provincijos tarybos nariais, kitais valdžios atstovais. Susitikimo metu buvo išsakyta nemažai problemų, rūpimų vietos gyventojams. Valdžios atstovai pabrėžė, kad provincijos žmonėms būtini keliai Čagčaranas-Heratas ir Čagčaranas-Kabulas, taip pat buvo iškelti klausimai dėl švaraus vandens ir elektros trūkumo provincijoje. Pažymėta, kad nepakankamai paramos skiriama švietimo sistemai – trūksta mokytojų, mokyklų. Kalbėta apie žemės ūkio vystymo sudėtingą situaciją. Goro provincija, pasak vietos valdžios, gauna daug mažiau paramos, nei kitos provincijos. Tačiau Goro provincijos tarybos nariai pripažino, kad tarptautinė pagalba, padedant užtikrinti saugumą, yra labai svari, nes šiandien provincijoje žmonės jaučiasi saugūs, atsiranda erdvė kurtis švietimui, sveikatos sistemai, žemės ūkiui ir kitoms socialinėms sritims, tačiau, šioms sritims atkurti trūksta lėšų.

JAV ambasadorius Afganistane W. Wood pažymėjo, kad galbūt Goro provincijai skiriama mažiau paramos, nei kitoms provincijoms, tačiau Afganistane yra 10 provincijų, kurioms teikiama pagalba yra dar mažesnė nei Goro provincijai. Jis kvietė susivienyti provincijos valdžios institucijas ir artimiau bendradarbiauti su ministerijomis, demokratiškai išrinktu Afganistano parlamentu. Anot ambasadoriaus, vienas pagrindinių dalykų, ką turi padaryti Goro provincijos valdžia, yra parengti, atsižvelgdama į žmonių poreikius, provincijos vystymo strategiją, numatyti jos įgyvendinimo etapus pagal prioritetus, paskirstyti tinkamai turimas lesas. „Jūs atstovaujate provincijos žmonėms, jų poreikiams. Turite išsiaiškinti, kas žmonėms rūpi ir pagal tai nustatyti provincijos vystymo prioritetus. Tai jūsų pareiga”, – kalbėjo JAV ambasadorius Goro provincijos tarybos nariams.

„Aš pažadu, kad per ateinančius dvylika mėnesių JAV skirs Goro provincijai paramos daugiau nei per paskutinius penkerius metus sudėjus. Jūs turite bendradarbiauti su PAG, ir ta parama jus pasieks”, – JAV paramą provincijoms žmonėms žadėjo ambasadorius W. Wood. Tuo pačiu jis dar kartą pabrėžė gubernatoriaus ir kitų valdžios institucijų atsakomybę. „Gubernatorius turi didžiulę atsakomybę – jis turi dirbti su provincijos kaimų vyresniaisiais, gentimis ir sukurti bendrą viziją, kaip bus toliau vystoma provincija”, – pažymėjo JAV ambasadorius.

„Jūs turite labai sunkiai dirbti, turite priimti sprendimus ir išskirti, kas yra svarbiausia, nes visų norų vienu metu patenkinti neįmanoma”, – vietos valdžios atstovus paragino ambasadorius. Jis atkreipė dėmesį, kad Afganistane yra provincijų, kur žmonės turi kovoti dėl savo saugumo, aukodami ne tik savo gyvybes, bet ir artimųjų, net vaikų. Tuo tarpu Goro provincija yra pakankamai saugi. Tas saugumas provincijos gyventojams yra didelė dovana, kurią jie turi vertinti ir įdėti daug pastangų, kad atkurtų savo provinciją.

Naujasis JAV ambasadorius W. Wood Afganistane buvo paskirtas beveik prieš tris mėnesius, pastaruoju metu jis lanko Afganistano provincijas, kuriose veikia Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Assistance Force, ISAF) kariai. Vizitų tikslas – įvertinti provincijų vystymo padėtį, susipažinti su saugumo situacija.

PAG-5 atstovė spaudai vyr. ltn. Vida Urbonaitė.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media