Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Provincijos atkūrimo grupės kariai stebėjo Buskaši varžybas

2007.05.07
image

Balandžio 28–30 dienomis Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Eligijus Senulis ir grupės kariai Goro provincijos sostinėje Čagčarane dalyvavo Islamo revoliucijos metinių renginiuose. Ši kasmet Afganistane minima šventė paprastai trunka keletą dienų.

Minėjimas Goro sostinėje prasidėjo eitynėmis – jose šventiškai pasipuošę dalyvavo visų Čagčarano rajono mokyklų mokiniai, vaikų namų auklėtiniai, sportininkai, vietos ligoninės, komunalinės tarnybos atstovai ir kt. Vėliau priešais tribūną, iš kurios renginį stebėjo provincijos vadovybė ir svečiai, eitynių dalyviai šoko tradicinį afganistaniečių šokį „Attane-e-Melli”, dainavo nacionalines dainas.

Antrąją šventės dieną Goro provincijos gubernatoriaus Shah Abdul Ahad Afzali kvietimu PAG kariai stebėjo nacionalinį Afganistano žaidimą – „Buskaši” (Buzkashi) varžybas. Pagal afganistaniečių papročius, pakviesti svetimšalį stebėti „Buskaši”, lietuviškai „pakelk ožį”, žaidimą yra pagarbos ir draugiškumo ženklas.

„Buskaši” žaidžia dvi raitelių komandos. Kiekvienas raitelis stengiasi pagriebti rato viduryje esantį papjautą ožį arba aviną ir nešinas juo ratu apjoti visą stadioną. Kiti žaidėjai stengiasi tą ožį atimti. Žirgas ir raitelis turi būti stiprūs, vikrūs ir ištvermingi.

Saugumo sumetimais į sunkvežimio kėbulą šalia provincijos gubernatoriaus susodinus garbingus PAG-4 svečius – plk. ltn. Eligijų Senulį ir vietos savivaldos atstovus, „Buskaši” prasidėjo.

Įsikarščiavę raiteliai beveik nepaisė stadiono ribų ir ant savo žirgų šuoliavo šalia pat gausiai susirinkusių žiūrovų, atvykusių iš viso Čagčarano rajono, minios.

Po oficialių varžybų visiems aukštiems svečiams buvo pasiūlyta patiems išbandyti jėgas šiame žaidime. Ant žirgų atsisėdo provincijos gubernatorius, Čagčarano meras, policijos viršininkas, kiti vietos pareigūnai.

Daugelis lietuvių „Buskaši” buvo matę tik nuotraukose arba filmuose. Nepaisant to, PAG-4 štabo viršininkas plk. ltn. E. Senulis ryžosi išbandyti savo jėgas ir puikiai susidorojo su užduotimi. Pastvėrus ožį, jam pavyko greitai ir pagal taisykles apjoti ratu aplink varžovus ir įmesti ožio kūną į apibrėžto rato vidurį.

Pasak plk. ltn. E. Senulio, pagriebti ir keliasdešimt metrų raitam nešti rankoje daugiau nei 30 kilogramų sveriantį nešulį tikrai nėra lengva.

Varžyboms pasibaigus, Goro provincijos gubernatorius sakė esąs maloniai nustebintas, matydamas puikų Lietuvos atstovo žaidimą.

Lietuvos vadovaujama Goro PAG yra sudėtine NATO tarptautinių paramos saugumui pajėgų (angl. NATO Iternational Security Asssistance Force, ISAF) operacijos Afganistane dalis. Pagrindinė Lietuvos vadovaujamos PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir stabilumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

Lietuvos vadovaujama PAG pradėjo veikti 2005-ųjų vasarą. Šiuo metu Afganistane tarnauja jau ketvirtoji Lietuvos karių pamaina, vadovaujama pulkininko Almanto Leikos, suformuota daugiausiai iš krašto apsaugos savanorių. Goro PAG kartu su lietuviais tarnauja kariai iš Danijos ir Kroatijos, taip pat atstovai iš Islandijos.

Artimiausiu metu misiją iš PAG-4 perims penktoji PAG pamaina (PAG-5), vadovaujama pulkininko Daliaus Polekausko.

Kartus su PAG Afganistane veikia Lietuvos Respublikos specialioji civilinė misija, kurioje dirba Lietuvos krašto apsaugos, užsienio reikalų ir vidaus reikalų ministerijų ir užsienio šalių diplomatai.

PAG-4 atstovas spaudai grandinis Vilius Džiavečka
Nuotraukos jaunesniosios seržantės Julijos Mišinaitės PAG-4

 

2012-08-26 04:17

Tatiana

Mantai, man atrodo reikėtų tau kestii blogo kryptį ir orientuotis tik į panašių receptų pateikimą Būtų unikalus tinklaraštis
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media