Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Į misiją Afganistane išlydima penktoji karių grupė

2007.04.25

Balandžio 26 d., į misiją Afganistane bus išlydėta penktoji Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG-5). Karių išlydėjimo į misiją ceremonija vyks Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione (Tauragės r.).

Karius į misiją išlydės Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, Tauragės rajono vadovybės atstovai, karių artimieji.

PAG-5 pradėta formuoti praėjusių metų lapkritį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu. PAG-5 vadu paskirtas bataliono vadas majoras Dalius Polekauskas. Su kariais į misiją vyks ir bataliono kapelionas kapitonas Remigijus Monstvilas. Taip pat PAG-5 tarnaus kariai iš Logistikos valdybos, Juozo Vitkaus Inžinerijos bataliono, Karo medicinos tarnybos, Karinių oro pajėgų. Viena iš Mobiliųjų ryšio ir stebėjimo grupių suformuota iš Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono karių. Iš viso apie 130 karių iš kurių 6 moterys.

Pirmą kartą į misiją vyks Karo kartografijos centro kariai. Jie tikslins Goro provincijos ir Čagčarano miesto žemėlapius.

Lietuvos vadovaujamos PAG-5 sudėtyje taip pat tarnaus Lietuvos, Kroatijos, Danijos, Islandijos, JAV, Ukrainos kariai ir Specialiosios misijos atstovai iš Lietuvos užsienio reikalų, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų ministerijų, JAV ir Islandijos.

Balandžio 6 d. pasibaigusiomis pratybomis „PRT Challenge 2007 II” (angl. Province Reconstruction Team) (PAG Iššūkis 2007 II) buvo užbaigtas PAG-5 karių pasirengimas misijai. Pratybos vyko keliais etapais: pirmąją savaitę dėmesys buvo sutelktas į PAG štabo karių parengiamą – simuliuojamos planavimo, sprendimų priėmimų ir kt. situacijos. Vėliau kariai dalyvavo lauko pratybose Kairių poligone, kur atliko panašias užduotis, kurias vykdys misijos metu: planavo operacijas, sprendė logistinio aprūpinimo klausimus, bendravo su vietine valdžia ir gyventojais, padėjo spręsti jiems aktualias problemas, konvojavo humanitarinę pagalbą, bendradarbiavo su tarptautinėmis, vyriausybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, atliko sprogmenų nukenksminimo darbus, patruliavo, malšino priešiškai nusiteikusių asmenų demonstracijas, organizavo ir atliko sužeistųjų evakavimą ir pan.

PAG-5 kariai yra supažinę su grįžusių karių „išmoktomis pamokomis”, išėjo psichologinio pasirengimo kursą, buvo supažindinti su ginkluote ir dalyvavo šaudymo pratybose. Dalis karių dalyvavo kursuose užsienio valstybėse, atskirų sričių specialistai žinias ir įgūdžius tobulino specialistų kursuose. Mobiliųjų stebėjimo ir ryšių grupių kariai mokėsi kaip elgtis patekus į pasalą ar minų lauką.

Vairavimo visureigiais (HMMWV) įgūdžius kariai tobulino Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje Kaune, o vienoje iš Tauragės autotransporto įmonių mokėsi bekelės vairavimo subtilybių. Afganistano Goro provincija yra aukštikalnėse, dauguma kelių eina per kalnus, todėl Lietuvos kariams labai svarbu mokėti profesionaliai valdyti karinę techniką. Kariai taip pat mokėsi dari kalbos pagrindų.

Kovo mėn. pirmą kartą misijai Afganistane besirengiantys kariai Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre (Nemenčinėje) treniravosi su vienu moderniausių taktikos mokymo simuliatoriumi JCATS (angl. Joint Conflict and Tactical Simulation System), kuriuo imituoti galima iš esmės viską: nuo karinių ir nekarinių operacijų veiksmų iki oro, aplinkos sąlygų ar kario savijautos ir būsenos. Treniruokliu atliekama ne paprasta imitacija, bet kuriama reali vietovė, reali aplinka.

Lietuvos vadovaujama PAG misija pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. PAG pagrindinė užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra karinė ir civilinė misija.

Žiniasklaidos dėmesiui: Renginio vieta: Sakalinės kaimas, Tauragės r.
Renginio programa: 11.00 val. Šv. Mišios, 12.00 val. Iškilminga rikiuotė, 12.30 val. Trumpas susitikimas su žiniasklaida. Daugiau informacijos tel.: 8-65612042.

2012-10-16 03:28

jtrqkamdlrr

2eBxxL , [url=http://nznisibknjav.com/]nznisibknjav[/url], [link=http://mjpfskgvupbw.com/]mjpfskgvupbw[/link], http://ocrsiaclavey.com/
2012-10-15 16:53

wfgrkrinoj

BZyVHm ulgogohkhdrb
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media