Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Treji metai NATO: Lietuva – veikli aljanso narė

2007.03.28
image

 

Treji Lietuvos narystės NATO metai: sužlugę mitai

Kovo 29 d. sukanka treji metai, kai Lietuva yra NATO narė. Trečiaisiais narystės metais Lietuva sėkmingai tęsė integraciją į karinę NATO sistemą, aktyviai dalyvavo NATO tarptautinėse operacijose, vykdė įsipareigojimus reikalingus šalies saugumui, kolektyvinei gynybai , vystė šioms užduotims reikalingus pajėgumus.

 

„Narystė NATO yra vienas iš didžiausių Lietuvos politinių pasiekimų. Esame vertinami sąjungininkų, kartu su jais kuriame saugumą ir stabilumą pasaulyje. Mes esame NATO dalis ir aljanso priimami sprendimai yra ir mūsų sprendimai”, –  sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

Trečiaisiais narystės metais buvo žengtas istorinis žingsnis karinės integracijos į NATO kelyje. 2006 metų rugpjūčio mėnesį buvo pradėtas Lietuvos kariuomenės motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” priskyrimas Danijos divizijai. Tai leis žymiai padidinti Lietuvos kariuomenės sąveikumą su NATO kariniais vienetais, jų gebėjimą veikti kartu tarptautinėse operacijose, o Lietuvos kariai įgis gebėjimų vadovauti divizijos lygmens pajėgumams

 

Lietuva aktyviai prisidėjo prie tarptautinio saugumo stiprinimo – šalies kariai sėkmingai tęsė dalyvavimą NATO vadovaujamose tarptautinėse operacijose Kosovo provincijoje, Irako saugumo pajėgų mokymo misijoje. Afganistane Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupės misija – daugiausiai pastangų reikalaujanti ir viena sudėtingiausių Lietuvos iniciatyvų NATO.

Lietuva kartu su Estija ir Latvija įsipareigojo suformuoti bendrą bataliono dydžio kovinį vienetą NATO greitojo reagavimo pajėgų 14-ajai rotacijai, budėsiančiai 2010 m. pirmąjį pusmetį.

 

Baltijos valstybėse buvo tęsiama prieš trejus metus pradėta vykdyti NATO oro policijos misija. 2006 m.  Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvę saugojo Turkijos, Ispanijos, Belgijos kariai. Šią savaitę 4 mėnesių budėjimo rotaciją perima Prancūzija.

 

Siekdamos sustiprinti savo oro erdvės stebėjimo ir kontrolės efektyvumą, Lietuva, Latvija ir Estija įkūrė bendrą Valdymo ir pranešimų centrą. Karmėlavoje veikiantis centras yra visiškai integruotas į bendrą NATO oro erdvės gynybos sistemą ir leidžia operatyviau valdyti NATO oro policijos misiją vykdančius naikintuvus. Baltijos šalys 2006 m. taip pat susitarė dėl oro policijos misijoje dalyvaujančių karinių kontingentų priėmimo išlaidų pasidalijimo.

 

Praėjusias metais buvo baigta rekonstruoti pagrindinė Šiaulių karinio aerodromo infrastruktūra – NATO Saugumo investicijų programos lėšomis baigtas tvarkyti pagrindinis kilimo–tūpimo takas.

Tretieji narystės NATO metai buvo svarbūs ir Lietuvos kariniam laivynui – minų paieškos ir naikinimo laivas „Kuršis” (M51) tapo NATO laivų junginio SNMCMG1 pilnateisiu nariu.

 

Siekiant tobulinti NATO šalių kontrteroristinių vienetų sąveiką, Lietuvoje buvo surengtos tarptautinės specialiųjų operacijų pajėgų pratybos.

Užbaigta Krašto apsaugos savanorių pajėgų reforma. Lietuvai perėjus nuo teritorinės prie kolektyvinės gynybos,  reorganizuotos Savanorių pajėgų rinktinės.

 

Lietuva aktyviai rėmė Ukrainos ir Gruzijos euroatlantinės integracijos siekius, talkino Rytų Europos ir Pietų Kaukazo valstybėms įgyvendinant  reformas saugumo ir gynybos sektoriuose. Šiais metais Vilniuje surengtas NATO ir Rusijos tarybos darbo grupės gynybos reformoms ir bendradarbiavimui aukšto lygio susitikimas, kuriame tartasi dėl NATO ir Rusijos bendradarbiavimo.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media