Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2007 - 02)

Ketinama atnaujinti kariuomenės ginklų arsenalą
2007.02.28
Vasario 27 d. Kariuomenės vadas generolas majoras Valdas Tutkus Centriniame poligone Pabradėje stebėjo lengvųjų šaulių ginklų bandymus. Per artimiausius trejus metus ketinama atnaujinti Lietuvos kariuomenės arsenalą, todėl šiuo metu ginklininkų ekspertų darbo grupė įvairiausiomis sąlygomis testuoja ir bando įvairius automatinius šautuvus ir pistoletus. „Mūsų tikslas aprūpinti karius moderniu ginklu, kuris būtų pritaikomas visose Lietuvos kariuomenės pajėgose. Pagrindinis reikalavimas ginklui – patikimumas, nes mūsų kariai juo naudosis tarptautinėse operacijose,” – sakė gen. mjr. V. Tutkus.
null
Krašto apsaugos ministras J. Olekas ragina NATO ir Rusijos Tarybos nares atsisakyti "Šaltojo karo" stereotipų
2007.02.28
imgVasario 28 d. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas kalbėdamas NATO ir Rusijos Tarybos (NRT) darbo grupės susitikime Vilniuje paragino tarybos nares atsisakyti „šaltojo karo" stereotipų. „Kasdien susidurdami su vis naujais globaliais iššūkiais, NRT šalių lyderiai turėtų vengti „šaltojo karo" stereotipų ir nenaudoti jų vidaus politinėje kovoje", - sakė J. Olekas. Ministras pabrėžė, kad NATO ir Rusijos Taryba, įsteigta po rugsėjo 11-ios įvykių, turi daugiau dėmesio skirti XXI a. grėsmėms, ypač toms, kurias gali kelti nedraugiški ir nedemokratiniai režimai.
null
Kaip Birutės bataliono kariai šventė
2007.02.27
imgBirutės bataliono kariams vasario mėnesį teko ne tik mokytis karo meno, vykdyti pratybas bet ir linksmai švęsti šventes.
null
Kariams surengtas vaizdo tiltas Lietuva – Afganistanas
2007.02.27
imgVasario 24 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės PAG-4 kariams surengtas vaizdo tiltą Lietuva – Afganistanas. Renginyje dalyvavo Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lauko pajėgų vadas brigados generolas Arvydas Pocius, Savanorių pajėgų vadas pulkininkas Antanas Plieskis, Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Artūras Leita, karių šeimų nariai, artimieji.
null
Karo muziejus gimtadienio proga dovanų gavo istorinių vėliavų ir žemėlapių kolekciją
2007.02.27
imgVytauto Didžiojo Karo muziejuje (VDKM) vasario viduryje vyko gražus muziejaus 86-ųjų įkūrimo metinių minėjimas ir Lietuvos dailės muziejaus dovanotos parodos „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorinės vėliavos ir žemėlapiai" atidarymas. Dabar Lietuvoje žinoma vos viena išlikusi vėliava iš LDK laikotarpio, todėl muziejaus lankytojai turi unikalią galimybę pamatyti daugiau kaip 20 istorinių vėliavų originalų ir kokybiškų faksimilių vienoje vietoje. Greta vėliavų eksponuojami ir originalūs XVII-XVIII a. švedų rengti LDK žemėlapiai, kurie yra neįkainojami istorinės geografijos ir fortifikacijos šaltiniai.
null
Kad kariai nesušaltų
2007.02.23
Šių metų vasario pabaigoje į Lietuvą atėjo kol kas stipriausi šalčiai šiais metais. Tokia žema temperatūra kelia rimtą pavojų žmonių, ypač tų, kurie daug laiko praleidžia lauke, sveikatai. šaltu oru padidėja nušalimų, hipotermijos (sušalimo) ir peršalimo ligų tikimybė. Atšalus orams Lietuvos kariuomenės vadovybė ėmėsi prevencinių priemonių, kad apsaugotų Lietuvos karių sveikatą. Į visus kariuomenės dalinius išsiųsti nurodymai, kaip apsaugoti mūsų kariuomenėje tarnaujančius karius.
null
Galimo potvynio atvejui Pagėgiuose ir Šilutėje iš anksto dislokuotos kariuomenės amfibijos
2007.02.23
Nuo vasario 23 d. atsižvelgiant į pavasario potvynio tikimybę atskiruose Lietuvos rajonuose ir į Krašto apsaugos ministerijos gautą Pagėgių savivaldybės administracijos prašymą, krašto apsaugos ministro įsakymu Pagėgiuose dislokuota Lietuvos kariuomenės inžinerinės technikos priemonė - amfibija PTS-M.
null
Kaune vyko kariuomenės dalinių vyriausiųjų puskarininkių seminaras
2007.02.22
imgVasario 20 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje Kaune vyko krašto apsaugos sistemos pajėgų ir karinių vienetų vyriausiųjų puskarininkių seminaras tema „Krašto apsaugos sistemos eilinių (jūreivių), seržantų ir puskarininkių rengimo sistema ir su tuo susijusios problemos”.
null
Lietuvos karių misija prisidėjo užkertant kelią ginkluotajam susirėmimui Goro provincijos rajone
2007.02.22
imgKonfliktas Chahar Sedeh rajone tarp vietos policijos pareigūnų ir gyventojų kilo praeitą savaitę po to, kai rajono valdžios atstovai kartu su policininkais atvyko į Kundah kaimą naikinti aguonų laukų. Ši operacija sukėlė didelį vietos bendruomenės nepasitenkinimą, nes skurdžiame Chahar Sedeh rajone aguonų auginimas yra vienas iš pagrindinių pajamų šaltinių. Iš pradžių vietos gyventojai bandė priešintis policininkų veiksmams, apmėtydami juos akmenimis, o vėliau panaudojo ginklus. Susirėmimo metu žuvo vienas ir buvo sužeista trylika vietos gyventojų.
null
Balsavimas paštu surengtas ir Irake
2007.02.22
imgVasario 22 d. Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimuose balsavo ir Irake tarnaujantys Lietuvos kariai. Balsavimo biuleteniai jau perduoti greitojo pašto tarnybai.
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media