Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Kaip Birutės bataliono kariai šventė

2007.02.27
image

Birutės bataliono kariams vasario mėnesį teko ne tik mokytis karo meno, vykdyti pratybas bet ir linksmai švęsti šventes.

 

Privalomosios pradinės karo tarnybos kariai (PPKT) linksmai, išradingai ir karštai sutiko Šv. Valentino dieną. Vasario 13 d. laisvi nuo tarnybos kariai skubėjo į Alytaus teatro galerijos diskotekos salę, kur vyko diskoteka-konkursas. Merginos susirinko ne tik iš Alytaus miesto, bet ir atvyko iš Daugų technologijos ir verslo mokyklos. Kariai merginas pakvietė dalyvauti porų konkurse. Poros varžėsi rungtyse „Poros prisistatymas”, „Meilės šokis” ir „Meilės ketureilių ir serenadų” rungtyse. Tiek kariams, tiek ir merginoms reikėjo pademonstruoti gerus sugebėjimus, nes vertinimo komisija buvo visi renginio dalyviai ir jų plojimai lėmė poroms nugalėtojų vietas. Visi dalyviai buvo apdovanoti suvenyrais su bataliono simbolika.

 

Vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime bataliono kariai dalyvavo Alytaus mieste kartu su Alytaus miesto visuomene. Renginys prasidėjo Šv. Mišiomis Angelų sargų bažnyčioje. Po Šv. Mišių kariai padėjo gėles ant žuvusių už Lietuvos Nepriklausomybę savanorio Artūro Sakalausko ir karininko Antano Juozapavičiaus kapų. Taip pat buvo padėtos gėlės prie Laisvės Angelo miesto parke. Šventinis minėjimas vyko Rotušės aikštėje. Minėjimo dalyvius ir svečius sveikino ir dovanojo koncertą Birutės bataliono karinis orkestras.

 

Vasario 20 d. iš pat ryto prie bataliono praleidžiamojo punkto visus skubančius į tarnybą maršu pasitiko persirengėliai muzikantai ir kiti personažai. Jie dalijo riestainius ir linkėjo geros dienos bei kvietė į Užgavėnių šventę, vyksiančią bataliono stadione. Įdienojus visus štabe esančius skyrius ir padalinius aplankė persirengėliai prašydami blynų. Čigonės būrė ateitį, velniukai reikalavo blynų, o muzikantai stengėsi kuo gražiau ir linksmiau sugroti. Tačiau visos linksmybės Birutės bataliono karių laukė po pietų bataliono stadione.

 

Kai visi šventės dalyviai susirinko, bataliono kariniam orkestrui grojant nuotaikingą maršą, persirengėliai ant rogučių atvežė kpt. Rytį Janulevičių, kuris skelbė šventės atidarymą. Tarp kuopų PPKT karių vyko įvairiausios varžytuvės. O pati atkakliausia kova įvyko per blynų valgymo varžybas. Geriausiai sekėsi varžytis trečios kuopos PPKT kariams, jie tapo nugalėtojais (kuopos vadas vyr. ltn. Rimas Čepononis). Antroji vieta atiteko pirmosios kuopos kariams (kuopos vadas kpt. Vilmantas Valantinas). Treti – Sunkiosios ginkluotės kuopos kariai (kuopos vadas vyr. ltn. Deimantas Čyžius). Po PPKT karių varžytuvių savo jėgas išbandė kuopų vadai – atsistoję ant kaladžių su pagalvėmis mušdamiesi aiškinosi, kuris stipriausias ir išsiaiškino – tai Štabo ir aprūpinimo kuopos vadas mjr. Nerijus Šileika.

 

Į šventę atskubėjo Lašininis su Kanapiniu, kurių kova taip pat visiems sukėlė daug juoko. Tačiau nors ir sunkiai Kanapiniui pavyko nugalėti Lašininį. Ant laužo buvo sudeginta Morė ir visi šventės dalyviai smagiai dalyvavo sniego mūšyje. Gerai apsimėtę sniego gniūžtėmis ir „išsimaudę” sniege, skubėjo ragauti bataliono valgyklos darbuotojų iškeptų labai skanių blynų.

 

Džiugi nuotaika nuteikė Birutės bataliono karius tolimesnei tarnybai.

 

Birutės bataliono Ramovės viršininkė Gaiva Veniukevičienė.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media