Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Vilniuje susitiko Lietuvos ir Švedijos gynybos ministerijų politikos sekretoriai

2007.01.31
image

Sausio 31 d. Krašto apsaugos ministerijos sekretorius tarptautiniams ryšiams ir gynybos politikai Renatas Norkus susitiko su savo kolega, einančiu analogiškas pareigas Švedijoje, gynybos ministerijos politikos direktoriumi Johanu Raederiu (Johan Raeder).

Susitikimo metu sekretorius R. Norkus ir J. Raederis kalbėjo apie Lietuvos ir Švedijos dalyvavimą tarptautinėse operacijose, aptarė Šiaurės ir Baltijos šalių gynybinio bendradarbiavimo, NATO ir Europos Sąjungos santykių, NATO partnerystės politikos ir kitus klausimus.

Pasak R. Norkaus, nors Švedija nėra NATO narė, ji aktyviai dalyvauja NATO iniciatyvose, o Lietuvos ir Švedijos požiūriai į tarptautinės politikos tikslus ir priemones daugeliu atvejų sutampa, todėl labai svarbu konsultuotis ir dalintis patirtimi.

Kaip ir Lietuva Švedija dalyvauja NATO Tarptautinėse saugumo paramos pajėgų operacijoje (ISAF), o nuo 2006 metų perėmė vadovavimą Afganistano Mazari-Sharifo (Mazar-e-Sharif) provincijos atkūrimo grupei (PAG), kuri yra sudedamoji NATO ISAF operacijos dalis. Švedija taip pat dalyvauja NATO taikos palaikymo pajėgų (KFOR) operacijoje Kosovo provincijoje ir Europos Sąjungos vadovaujamoje operacijoje „Altea” Bosnijoje ir Hercegovinoje, kuriose dalyvauja ir Lietuva.

Lietuva ir Švedija sieja glaudus bendradarbiavimas karinėje ir gynybos srityje -kasmet sudaromi bendradarbiavimo planai tarp abiejų šalių kariuomenių štabų, nuolat keičiamasi ministerijų ir kariuomenių aukšto rango atstovų ir specialistų vizitais.

Švedija parėmė daugelį Lietuvos kariuomenės ginklavimo projektų – Lauko pajėgoms perdavė pėstininkų, inžinerinės ir štabo ginkluotės ir technikos; Oro gynybos batalionui perdavė priešlėktuvinės ginkluotės (priešlėktuvines patrankas, taktinius vadovavimo ir kontrolės radarus); padėjo kurti jūros ir pakrantės stebėjimo sistemą ir perdavė bei padėjo instaliuoti žemai skrendančių objektų fiksavimo radarus; pagal Medicininės paramos Baltijos šalių kariuomenėms projektą (BALTMED) Švedija Lietuvai padėjo steigti medicininės sveikatos priežiūros centrus ir perdavė reikalingos įrangos, taip pat parėmė kitus projektus.

Nuo 1999 metų Švedija finansuoja Lietuvos karių ir civilių mokymus Švedijos karinio mokymo įstaigose, remia NATO Baltijos gynybos koledžo (BALTDEFCOL) veiklą, siųsdama savo dėstytojus.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media