Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Žurnalistai apdovanoti akselbantais - „Metų plunksna 2006”

2006.12.22
image

FOTOGALERIJA

Šiandieną, gruodžio 21 d. Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybės surengė tradicinį kalėdinį susitikimą su žiniasklaidos atstovais.

Renginio metu įteikti „Metų plunksnos” apdovanojimai. Pagrindinis prizas – vyresniojo karininko akselbantų stilizuoti rašikliai įteikti dienraščiui „Kauno diena” už ilgametį ir nuolatinį dėmesį Lietuvos krašto apsaugai ir kariuomenei.

Jaunesniojo karininko akselbantų stilizuoti rašikliai įteikti: Audriui Lelkaičiui už  dokumentinį filmą „Smėlio generolai” apie Lietuvos vadovaujamą Goro provincijos atkūrimo grupę Afganistane; Egdūnui Račiui, už žiniasklaidoje inicijuotą diskusiją apie Lietuvos indėlį atkuriant Afganistano Goro provinciją; naujienų agentūrai BNS už saugumo ir gynybos politikos temų populiarinimą; Neringai Martinkutei („Panevėžio balsas”) už ilgametį domėjimąsi ir siekį informuoti visuomenę apie krašto apsaugą ir Pauliui Garkauskui, („Pūko TV”) už aktyvumą ir nuolatinį domėjimąsi Lietuvos kariuomene.

Visus susirinkusius pasveikino krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir kariuomenės vadas generolas majoras Valdas Tutkus. Jie padėkojo žiniasklaidai už nuolatinį dėmesį ir palinkėjo kitais metais visiems sėkmingai bendradarbiauti.

Taip pat veikė fotografijų paroda „Žiniasklaidos atstovai krašto apsaugos sistemoje”. Žurnalistams, save atpažinusiems nuotraukose, jos buvo padovanotos.

Apdovanojimas „Metų plunksna” teikiamas nuo 2001 m. labiausiai Lietuvos žiniasklaidoje pasižymėjusiems asmenims už aktyvumą, iniciatyvas, profesionalų darbą informuojant visuomenę apie krašto apsaugą ir kariuomenę. Iki šių metų jau apdovanoti: nacionalinio dienraščio „Respublika” žurnalistas Ainis Gurevičius, naujienų agentūros BNS redaktoriaus pavaduotojas Aleksandras Matonis, Lietuvos radijo pirmosios programos laidos apie kariuomenę žurnalistė Regina Germanavičiūtė, Šiaulių regiono ir miesto laikraščio „Šiaulių kraštas” žurnalistė Živilė Kavaliauskaitė

Akselbantai – tai karinės uniformos perpetiniai raiščiai su metaliniais antgaliais, segami prie dešiniojo peties.  Pagal vieną iš akselbantų atsiradimo versijų – tai stilizuoti rašikliai. XVIII a. pirmieji juos pradėjo nešioti aukštesniojo rango vadų adjutantai ir pasiuntiniai. Mūšio sąlygomis vadų komandos ir nurodymai keitėsi labai greitai, todėl adjutantai ir pasiuntiniai skubėdavo užsirašyti tuos nurodymus, o kad pieštukai nepasimestų, juos pririšdavo ir pasikabindavo ant kaklo. Vėliau pieštukus pakeitė švininiai rašaliniai rašikliai, kurie galiausiai prarado pirminę savo paskirtį ir tapo karinės uniformos elementu.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media