Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Ketvirtosios Goro provincijos atkūrimo grupės išlydėtuvių ceremonija

2006.10.30

Spalio 30 d. Klaipėdoje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione, krašto apsaugos ir kariuomenės vadovybė bei artimieji palydėjo ketvirtosios Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-4) karius, pasiruošusius vykti į tarptautinę misiją Afganistane. PAG-4 suformuota iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių.

 

„Tikiu, kad jūs deramai atstovausite Lietuvai ir Lietuvos kariuomenei”, – išlydimiems kariams sakė krašto apsaugos viceministras Antanas Valys. Lauko pajėgų vadas brigados generolas Arvydas Pocius, PAG-4 pasirengimo metu domėjęsis, kaip sekasi savanoriams ruoštis šiai atsakingai misijai, sakė, jog kariai yra puikiai pasirengę atlikti savo pareigą. Brg. gen. A. Pocius taip pat paragino vadus bei karius vairuotojus saugoti jiems patikėtų žmonių gyvybes. Ne kartą Afganistane lankęsis generolas priminė kariams, kad jie būtų atsargūs ir atsakingi važinėdami žiemą ypač pavojingais kalnų keliais.

 

KASP vadas pulkininkas Antanas Plieskis sveikindamas savanorius išreiškė viltį, kad kariai per pasirengimo laikotarpį tapo vieningi kaip karinis vienetas ir palinkėjo padėti vieni kitiems sunkiu momentu.

 

Ceremonijos metu viceministras A. Valys PAG-4 vadui pulkininkui leitenantui Almantui Leikai įteikė Lietuvos Respublikos vėliavą, kuri bus išskleista virš karių stovyklavietės Čagčarane. Karo kapelionas kapitonas Saulius Noretas palaimino į misiją išvykstančius karius.

 

Planuojama, kad lapkričio viduryje turėtų įvykti abiejų – misiją bebaigiančios ir ją pradėsiančios – provincijos atkūrimo grupių pasikeitimas Goro provincijoje. Pirmą kartą į aukštesnio intensyvumo misiją išvyksta tokio dydžio vienetas, suformuotas KASP karių pagrindu. Iki šiol KASP karių vykdytos užduotys buvo mažesnės savo apimtimi ir atsakomybe. KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės savanorių karių pagrindu suformuotas PAG-4 apsaugos būrys, karių savanorių taip pat yra štabe bei kituose padaliniuose. Iš septyniasdešimties į misiją išvykstančių KASP karių apie 50 proc. yra kariai savanoriai. Jiems grįžus iš misijos bus teikiama pirmenybė norint tapti profesinės karo tarnybos kariais. Likusi grupės dalis sudaryta iš specialistų: logistai, medikai, išminuotojai, kt. iš Logistikos pajėgų, Karo medicinos tarnybos, Karinių oro pajėgų, KASP Aviacijos rinktinės ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono. Šį kartą į Afganistaną išvyksta 10 karių moterų, vienas karys į misiją Goro provincijoje vyks jau antrą kartą. Iš viso į Afganistano Goro provinciją išvyks 120 Lietuvos karių.

 

PAG-4 kariai į Goro provinciją nugabens ir didelę siuntą įvairios labdaros vietiniams gyventojams, daugiausia vaikams, kurią organizavo ir vykdė KASP štabas ir rinktinės. Taip pat Goro provincijos vaikams Lietuvos vaikai nupiešė daug gražių piešinių, kuriuos kariai perduos vietiniams gyventojams.

 

Danguolė Bičkauskienė, Lauko pajėgos, tel. 2785 094, mob. 8 686 06 265.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media