Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Ketvirtoji Goro provincijos atkūrimo grupė laukia starto

2006.10.27

Spalio 30 d. Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione (Klaipėdoje) vyks ketvirtosios Provincijos atkūrimo grupės (PAG) Afganistane palydėtuvės.

 

Ceremonijos metu PAG-4 vadui pulkininkui leitenantui Almantui Leikai bus įteikta Lietuvos Respublikos vėliava. Ją kariai išskleis virš savo naujos stovyklavietės Čagčarane. Vyriausiasis kariuomenės kapelionas pulkininkas Juozas Gražulis palaimins į misiją išvykstančius karius. Planuojama, kad lapkričio viduryje turėtų įvykti abiejų Provincijos atkūrimo grupių (PAG-3 ir PAG-4) pasikeitimas Goro provincijoje.

 

Palydėtuvėse dalyvaus Krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, Lietuvos kariuomenės Lauko pajėgų vadas brigados generolas Arvydas Pocius, KASP vadas pulkininkas Antanas Plieskis, kiti svečiai, karių artimieji.

Pirmą kartą į aukštesnio intensyvumo misiją išvyksta tokio dydžio vienetas, suformuotas KASP karių pagrindu. Iki šiol KASP karių vykdytos užduotys buvo mažesnės savo apimtimi ir atsakomybe. PAG-2 apsaugos būrys buvo suformuotas iš karių savanorių. PAG-2 vadas pulkininkas Gintaras Ažubalis labai gerai įvertino KASP karius ir buvo patenkintas jų profesionalumu.

Tarptautinėse operacijose KASP kariai savanoriai dalyvauja nuo 2004 metų – per tą laiką Kosove, Lenkijos-Ukrainos ir Danijos batalionuose pabuvojo daugiau nei 250 KASP karių, apie 50 Afganistane ir apie 20 Irake.

Per 50 proc. KASP kontingento ketvirtojoje provincijos atkūrimo grupėje sudaro kariai savanoriai. Likusi grupės dalis, kaip ir ankstesnės grupės, sudaryta iš specialistų: logistai, medikai, išminuotojai, finansininkai ir pan. iš Logistikos pajėgų, Karo medicinos tarnybos, Karinių oro pajėgų, KASP Aviacijos rinktinės ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono. Kartu į Afganistaną išvyksta ir 10 karių moterų. Vienas karys į misiją Goro provincijoje vyks jau antrą kartą. Iš viso į Afganistano Goro provinciją vyksta 120 Lietuvos karių.

 

KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės savanorių karių pagrindu suformuotas (išskyrus vadovaujančias pareigas) PAG-4 apsaugos būrys. Taip pat karių savanorių yra štabe ir kituose padaliniuose.

 

Ketvirtosios Provincijos atkūrimo grupės vadas plk. ltn. Almantas Leika sakė, kad jis gerai vertina karių savanorių pasirengimą ir visi kartu tęs ankstesniųjų grupių pradėtus darbus: padės Goro provincijos valdžiai, toliau plėtos vietinių vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų veiklą, saugos provinciją nuo šalį destabilizuojančios įtakos iš pietinių provincijų.

 

Spalio mėnesį Kairių poligone, specialiai įrengtoje stovykloje, identiškoje esančiai misijos rajone Afganistane, Goro provincijoje, kariai savanoriai kartu su likusia grupės dalimi užtvirtino savo karinius įgūdžius vertinamųjų pratybų metu. Taktiniame operacijų centre ir pagrindinėje vadavietėje buvo planuojami kiekvienos dienos veiksmai bei kontroliuojama situacija, sprendžiamos iškilusios problemos. Kariai vykdė užduotis, su kuriomis gali tekti susidurti misijos rajone: bendravo su „vietiniais” gyventojais, tobulino Mobiliųjų ryšio ir stebėjimo grupių (MRSG) karių veiksmus papuolus į pasalą, vykdė sužeistojo evakuaciją ir pan. Štabo kuopos apsaugos būrio kariai gynė stovyklavietę užpuolimo metu, tramdė „nepatenkintą” minią prie stovyklos vartų, ir t.t. Daug dėmesio buvo skirta Civilių ir kariškių bendradarbiavimo skyriaus karių veiklai. PAG-4 karius instruktavo pirmojoje ir antrojoje provincijos atkūrimo grupėse tarnavę kariai.

 

Individualus ir kolektyvinis PAG-4 pasirengimas misijai pagal patvirtintą programą vyko tris mėnesius. Pasirengimas buvo organizuotas keliais etapais: pirmosios medicininės pagalbos kursas grupės kariams buvo pravestas birželio viduryje, antrasis etapas – individualių kario įgūdžių atnaujinimo kursas – Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione prasidėjo liepos mėn.

Lietuvoje PAG personalas bei MSRG kariai išklausė dari kalbos kursą, padalinių vairuotojai buvo rengiami Puskarininkių mokykloje, kur visureigiais HMMWV organizuotos vairavimo įgūdžių pratybos kalvotoje vietovėje.

 

PAG-4 kariai į Goro provinciją nugabens ir didelę siuntą įvairios labdaros vietos vaikams. Ją organizavo ir vykdė KASP štabas, KAM Viešųjų ryšių departamentas, KASP rinktinės.

Žiniasklaidos dėmesiui:

Žurnalistai norintys dalyvauti ketvirtosios Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės išlydėtuvėse, kviečiami atvykti į Dragūnų mokomąjį batalioną (Liepojos g. 5, Klaipėda) 10.45 val. Ceremonijos trukmė apie 1 val.

Dėl papildomos informacijos apie Provincijos atkūrimo grupę kreiptis į Danguolę Bičkauskienę tel.: 2785094, 868606265.

Dėl registracijos batalione – kapitonas Gediminas Lapinskas (8 46) 391 401.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media