Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Baigėsi penktosios taikos rėmimo pratybos „Klevo skliautai”

2006.10.27

Spalio 27 d. Jonavos rajone vyko tarptautinių taikos rėmimo pratybų „Klevo skliautai” (angl. Maple Arch) uždarymo renginiai.

 

Renginiuose lankėsi Lietuvos, Kanados, Lenkijos ir Ukrainos aukšti politiniai ir kariniai atstovai: Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Kanados gynybos viceministras Vordas Elkokas (Ward Elcock). Uždarymo renginiuose taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenes vadas generolas majoras Valdas Turkus, Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Arvydas Pocius ir Kanados sausumos pajėgų vadas generolas leitenantas Andriu Leslie (Andrew Leslie).

 

Pratybų uždarymo dienos ryte Kanados, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos kariai Gaižiūnų poligone demonstravo svečiams ir žiniasklaidos atstovams savo įgūdžius, atlikdami taikos rėmimo veiksmus pagal scenarijus, kurie atitiko realias situacijas NATO operacijose Afganistane. Po pietų Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, Rukloje, vyko iškilminga rikiuotė ir pratybų uždarymo ceremonija.

 

„Tikiuosi, kad kartu praleistas laikas kariams leido ne tik pagilinti karines žinias, bet ir geriau tarpusavyje susipažinti, pabendrauti ir užmegzti draugiškus santykius, nes tai ne paskutinės „Klevo skliautų” pratybos. Sutarta jas rengti ir toliau, todėl dar kartą dėkoju Kanados kariams – pratybų organizatoriams, instruktoriams – taip pat visiems dalyviams ir labai tikiuosi jus vėl pamatyti Lietuvoje”, – sveikindamas sėkmingai pratybas baigusius karius sakė Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

Pratybų uždarymo metu Kanados karinio rengimo paramos programos (angl. angl. Military Training Assistance Programme) direktorius Andrew Rasiulis informavo apie pratybose dalyvaujančių šalių sprendimą tęsti „Klevo skliautų” pratybas ateityje. „Pasaulis labai pasikeitė nuo to laiko, kai mūsų šalys pradėjo bendradarbiauti rengdamos „Klevo skliautų” pratybas 1999 metais. Dabar visų keturių šalių kariai dalyvauja tarptautinėse operacijose, kuriose mūsų žinios ir gebėjimas veikti kartu yra labai svarbus. Ateityje pratybos bus labiau orientuotos į šalių apsikeitimą patirtimi”, – sakė A. Rasiulis.

 

„Priėmus sprendimą tęsti pratybas, „Klevo skliautų” taps tikrąja bendradarbiavimo iniciatyva, prie kurios dalyvaujančios šalys prisidės savo ištekliais ir sukaupta patirtimi”, – pratybų uždarymo dieną kalbėjo Kanados gynybos viceministras V. Elkokas.

 

Pratybos „Klevo skliautai”, kurios spalio 13–27 d. vyko Jonavos rajone, dalyvavo apie 180 atstovų iš keturių šalių – Kanados, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos. Pratybose buvo lavinami individualūs ir kolektyviniai pėstininkų taikos rėmimo įgūdžiai ir tobulinamos rengimosi tarptautinėms misijoms procedūros. Pratyboms vadovavo ir Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karius mokė Kanados instruktoriai.

 

Pratybos „Klevo skliautai” rengiamos pagal Kanados finansuojamą karinio mokymo paramos programą skirtą NATO naujokėms, tarp jų – Baltijos valstybėms.

 

Pratybos „Klevo skliautai” buvo inicijuotos siekiant didinti Lietuvos-Lenkijos (LITPOLBAT) ir Lenkijos-Ukrainos (POLUKRBAT) batalionų operacinį veiksmingumą, taip pat gerinti Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karinių vienetų, priskirtų dalyvauti NATO operacijoms, rengimą. Pratybos rengiamos vienoje iš trijų dalyvaujančių valstybių. Pirmosios ir antrosios „Klevo skliautų” pratybos vyko 1999 ir 2001 metais Lenkijoje, vėliau, 2003 metais Lietuvoje, paskutiniosios – 2004 metais Ukrainoje. Visoms pratyboms vadovauja Kanados kariai, turintys patirties tarptautinėse operacijose.

Nuorodos į ankstesnius pranešimus:

Afganistano patirtis – Gaižiūnų poligone

Lietuvoje – penktosios tarptautinės pratybos „Klevo skliautai”

Prasidėjo pratybų „Klevo skliautai” kolektyvinių mokymų etapas

Kanados ir Lietuvos parašiutininkai atliko šuolius apsikeitę parašiutais

Kanados kariai Jonavos gimnazijos moksleiviams padovanos kompiuterių

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media