Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Žinių archyvas (2005 - 11)

Afganistane – Goro provincijos atkūrimo grupių pasikeitimo ceremonija
2005.11.29
imgLapkričio 29 d. Čagčarane, kur įsikūrę Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės kariai, vyko grupės vadų pasikeitimo ceremonija. Antroji provincijos atkūrimo grupė (PAG), vadovaujama pulkininko Gintaro Ažubalio, perėmė misijos vykdymą. Iškilmingos rikiuotės metu tarnybą Afganistane baigiančios pirmosios Goro provincijos atkūrimo grupės vadas pulkininkas Gintautas Zenkevičius padėkojo kariams už puikiai atliktą tarnybą bei pasidžiaugė, kad visos operacijos vyko sklandžiai, kad visi kariai sveiki sugrįžta į namus.
null
Prie Lauko pajėgų štabo iškelta vėliava
2005.11.28
imgLapkričio 26 d. Vilniuje prie Lietuvos kariuomenės Lauko pajėgų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų pastato Viršuliškėse iškilmingos karių rikiuotės metu buvo iškelta sausumos pajėgų vėliava. Palydėta savanorių istorinio pabūklo šūvio sodriai raudona su gediminaičių stulpais vėliava nuo šiol plevėsuos šalia Lietuvos trispalvės.
null
Lauko pajėgų vadas išvyko į Afganistaną
2005.11.28
imgLapkričio 28 d. Lietuvos kariuomenės Lauko pajėgų vadas brigados generolas Arvydas Pocius ir jį lydinti delegacija išvyko į Afganistaną, kur dalyvaus Goro provincijos atkūrimo grupių pasikeitimo ceremonijoje. Šią savaitę Čagčarane antroji provincijos atkūrimo grupė, vadovaujama pulkininko Gintaro Ažubalio, galutinai perims vadovavimą misijai. Gruodžio pradžioje visi pulkininko Gintauto Zenkevičiaus vadovaujamos misiją baigusios pirmosios grupės kariai grįš į Lietuvą.
null
Kariuomenės konkurse automobiliams įsigyti laimėtojas dar nepaskelbtas
2005.11.28
imgLietuvos kariuomenės skelbtas konkursas automobiliams įsigyti dar nebaigtas, laimėtojas nepaskelbtas. Šią savaitę Viešojo pirkimo komisija perduos visą su konkursu susijusią medžiagą Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. VPT, išnagrinėjusi medžiagą, pateiks Lietuvos kariuomenei savo išvadas. Remiantis šiomis išvadomis, planuojama po maždaug 2,5 savaičių paskelbti konkurso laimėtoją.
null
Sprendimas dėl Lietuvos karių tolesnio dalyvavimo misijoje Irake, Lenkijos bataliono sudėtyje, dar nepriimtas
2005.11.28
Sprendimas dėl Lietuvos karių tolesnio dalyvavimo koalicijos pajėgose Irake, Lenkijos bataliono sudėtyje, dar nepriimtas. Sprendimas dėl kartu su Lenkijos kariais Irake tarnaujančio Lietuvos kontingento bus priimtas konsultuojantis ir koordinuojantis su sąjungininkais – visų pirma Lenkija, taip pat JAV, Jungtine Karalyste ir Danija. Šis sprendimas yra svarstomas kompleksiškai – aiškinantis, ar ir kada nauja Lenkijos gynybos ministerijos vadovybė ketina mažinti savo kontingentą, kaip keisis pačios misijos pobūdis. Priimant svarbius sprendimus Lietuva konsultuojasi su sąjungininkais, kadangi dalyvaujame didesnių vienetų sudėtyje.
null
NATO generalinis sekretorius dėkoja už Vilniuje surengtas NATO-Ukrainos konsultacijas
2005.11.25
Esu įsitikinęs, kad šios konsultacijos puikiai pavyko ir yra vienas produktyviausių NATO–Ukrainos susitikimų”, – rašoma NATO generalinio sekretoriaus Japo de Hopo Scheferio (Jaap de Hoop Scheffer) laiške Lietuvos krašto apsaugos ministrui Gediminui Kirkilui. NATO generalinis sekretorius taip pat pabrėžė, kad konferencijos sėkmę lėmė ir puiki renginio organizacija bei dėkojo visiems, kurie užtikrino susitikimo metu sklandų darbą.
null
Lapkričio 23-ioji – Lietuvos kariuomenės diena
2005.11.23
Vertindamas dar vienerius kariuomenės metus, kariuomenės vadas generolas majoras Valdas Tutkus sakė: „įstoję į NATO lyg iš naujo mokėmės dalykų, kuriuos visada žinojome: atkaklumo ir pasiaukojimo, kad įvykdytume nubrėžtus tikslus. Per tuos metus mes grūdinome savo charakterį, kad šių dienų dvasioje galėtume apginti ir išsaugoti pamatines vertybes, kurių negali sunaikinti nei ginklai, nei laikas”. Kariuomenės dienos minėjimo programa.
null
Akredituojamas naujasis Austrijos gynybos atašė
2005.11.23
Lapkričio 24 d. Krašto apsaugos ministerijoje rengiama naujojo Austrijos gynybos atašė brigados generolo Manfredo Zulcgruberio (M. Sulzgruber) akreditavimo ceremonija. Tarnybą Lietuvoje baigusiam brigados generolui Rolandui Fogeliui (R. Vogel) bus įteiktas medalis „Už nuopelnus”.
null
Rengiamas seminaras apie apsaugą nuo masinio naikinimo ginklo
2005.11.23
Lapkričio 24–25 d. Lauko pajėgų štabo Medicinos skyriaus specialistai Karo akademijoje organizuoja seminarą „Apsauga nuo masinio naikinimo ginklo”. Jame dalyvaus specialistai, atsakingi už ABC (atominio, biologinio ir cheminio ginklo) apsaugos organizavimą kariniuose vienetuose.
null
Lietuvos atstovai dalyvavo NATO labdaros renginyje
2005.11.22
Lapkričio 20 d. Lietuvos nuolatinės atstovybės prie NATO darbuotojai ir jų sutuoktiniai dalyvavo kasmetiniame NATO labdaros renginyje „Žmonų mugė” Briuselyje. Lietuvos stende daugiausiai dėmesio sulaukė keraminiai namukai-žvakidės, dailės ir gintaro dirbiniai, stiklo gaminiai, kiti lietuviški suvenyrai.
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media