Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Lietuvos karo akademijoje pirmą kartą vyko kasmetinė Baltijos jūros regiono šalių karo akademijų konferencija

2005.08.26

Rugpjūčio 22-25 dienomis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje pirmą kartą Lietuvoje vyko kasmetinė Baltijos jūros regiono šalių karo akademijų konferencija, kurios pagrindinė tema - "Ateities mokymo akademizavimas".

 

Ši konferencija jau yra tapusi periodiškai vykstančiu renginiu. Pradedant pirmąja 1998 m. rugpjūčio mėn. Bornholme (Danija) įvykusia Danijos, Suomijos, Norvegijos ir Švedijos karo akademijų viršininkų inicijuota konferencija, tokiuose tarptautiniuose forumuose kasmet vis kitoje valstybėje susitinka Baltijos jūros regiono aukštųjų karo mokyklų viršininkai, jų pavaduotojai, kariniai instruktoriai, dėstytojai civiliai ir kariūnų atstovai drauge aptarti aktualių akademinio ir karinio rengimo perspektyvų, apsikeisti patirtimi bei idėjomis. Taip kartu plėtojamas šalių bendradarbiavimas ir prisidedama prie saugesnės ir stabilesnės aplinkos Baltijos jūros regione kūrimo.

 

Karo akademijoje vykusioje konferencijoje dalyvavo per 50 dalyvių iš Estijos, Danijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos ir Vokietijos karo akademijų. Delegacijų sudėtyje - akademijų vadovai, jų pavaduotojai, karininkai, mokslininkai ir kariūnai.

 

Atidarymo ceremonijoje svečius pasveikino viceministras Gintautas Šivickas ir Karo akademijos viršininkas plk. Arunas Balciunas.

 

Kariuomenės vadas gen. mjr. Valdas Tutkus konferencijos dalyviams pristatė Lietuvos ginkluotąsias pajėgas. Apie karininkų rengimą Baltijos šalyse papasakojo Baltijos gynybos koledžo viršininkas brg. gen. Algis Vaičeliūnas.

 

Renginio metu svarstyta, kaip karininkų rengimo programas padaryti lankstesnes, modernesnes, atitinkančias šiuolaikinės kariuomenės poreikius bei reikalavimus, kaip toliau plėtoti esamą abipusį ar daugiašalį bendradarbiavimą ir užmegzti patikimus ryšius tarp Baltijos jūros regiono karo akademijų, tobulinti egzistuojančius susitarimus.

 

Vienoje iš pagrindinių darbo grupių buvo diskutuojama dėl mokymo akademizavimo ateityje, Bolonijos proceso dokumentų diegimo. Įvairių valstybių atstovai turėjo galimybę įvertinti savo šalies aukštojo karo mokslo reformos procesus įgyvendinant Bolonijos deklaraciją ir jų įtaką karininkų rengimui, svarstyti, kokie turėtų būti būsimųjų karininkų profesinės kompetencijos standartai bakalauro ir magistro studijų lygiais visose Baltijos jūros regiono šalyse.

Kai kurie konferencijos dalyviai buvo maloniai nustebinti sužinoję, kad Lietuvos karo akademija šiais metais prisijungė prie ERASMUS programos ir jau greitai galės keistis kariūnais ir dėstytojais su kitomis šalimis, rengti jungtinių studijų programų projektus, dalyvauti intensyvių studijų programose, organizuoti intensyvius kalbos kursus, diegti Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemą.

Panašūs, tik labiau specializuoti tarptautiniai projektai įmanomi ir tarp Baltijos jūros regiono karo akademijų, ypač mokant karininkus pagrindinio profesinio dalyko - taktikos. Šiuolaikiniame mokymo procese vis plačiau taikomos moderniosios technologijos - kompiuteriniai taktikos treniruokliai, ryšių priemonės.

"Danija ir Lietuva yra nedidelės valstybės, taigi privalome kooperuotis siekdami didesnio suderinamumo, kad galėtume kuo geriau fiziškai ir psichologiškai pasirengti dalyvavimui tarptautinėse operacijose, taikos palaikymo misijose ir išmoktume sklandžiai veikti sudėtingose daugianacionalinėse erdvėse. Nepaisant mūsų istorinio skirtingumo, kitokių tradicijų ir mentaliteto, reikia siekti, kad jauni kariai rastų bendrą kalbą. Kaip rodo šios konferencijos dalyvių išvados, kasmet mes vis labiau priartėjame prie šio tikslo", - sakė Danijos karališkosios karo akademijos viršininkas plk. F.H. Bertelsenas.

Visų karo akademijų atstovai savo įžanginiuose pranešimuose ir vėliau darbo grupėse daug dėmesio skyrė lyderio ugdymui, lyderystės programų rengimui ir tobulinimui. Karo akademijos viršininko patarėjas, viešojo administravimo dėstytojas dr. Algirdas V. Kanauka užsienio kolegoms pristatė Karo akademijoje rengiamą nacionalinį lyderio ugdymo modulį, kurio branduolį sudaro trys bakalauro studijų programos ir karinio rengimo programa. "Kad ir koks geras būtų vadybininkas, jis karių į mūšį vesti negali. Mūšyje reikia vado, lyderio. Antra vertus, mums reikia karininko - visapusiškai brandžios ir išsilavinusios asmenybės, kuris dėvėtų ne vieną skrybėlę. Šiuolaikinis karys kartu yra diplomatas, politikos patarėjas, inžinierius, pedagogas, psichologas ir vadovas", - kalbėjo dr. Algirdas V. Kanauka.

 

Kitoje darbo grupėje buvo vaisingai diskutuota dėl nuotolinio mokymo perspektyvių. Toks mokymas suteikia galimybę civiliams, turintiems atitinkamų karinių žinių, atsargos karininkams, savanorių pajėgų kariams, profesinės tarnybos kariams bei specialistams dalyvauti organizuojamuose kursuose ir tokiu būdu tobulinti savo karinę patirtį. Nuotolinio mokymo centras Karo akademijoje yra dalis NORBALTPERS projekto, pagrįsto Norvegijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos pasirašytu memorandumu. Pagrindinė NMC veiklos kryptis yra rengti atsargos karininkus trijose Baltijos valstybėse ir taip geriau pasirengti šalių gynybai.

"Atskirai norėčiau išskirti ir pažymėti kariūnų pasiektus rezultatus. Kariūnų darbo grupių išvados ir rekomendacijos bus neabejotinai naudingos visų valstybių karo akademijų viršininkams gerinant mokymo kokybę, sprendžiant drausmės ir kitus svarbius klausimus. Kariūnai vaisingai diskutavo dėl karinių tradicijų, kariūnų organizacijų rėmimo, motyvacijos tapti karininku - visa tai turi didelę reikšmę tobulinant akademinius procesus ateityje. Antra vertus, tai dar kartą įrodo, kad kariūnai vis labiau suvokia pilietiškumo svarbą, kad per kariūnų tarybas ir kitas organizacijas jie vis labiau įtraukiami į sprendimų priėmimo procesus", - sakė Karo akademijos viršininkas plk. Arūnas Balčiūnas.

Ši konferencija nėra paskutinė. Uždarymo ceremonijos metu Karo akademijos viršininkas plk. Arūnas Balčiūnas simbolinį plaktuką perdavė kitų metų konferencijos šeimininkui - Vokietijos Drezdeno karininkų mokyklos viršininkui brg. gen. Markusui Bentleriui. Pagal šiemetinį viršininkų susitarimą kitais metais tarptautiniame forume bus nagrinėjami karininkų išsilavinimo klausimai, nuolatiniai ir kintantys karininko įvaizdžio faktoriai, jo profesinis tobulėjimas, pasirengimas dalyvauti misijose ir kiti klausimai. Vėliau kasmetinės konferencijos vyks Danijoje, Estijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Lietuvoje ir Vokietijoje.

Alina Žebrauskaitė, Karo akademija.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media