Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Lurde Lietuvos kariai piligrimai bus kviečiami su Dievu tarnauti žmonėms ir taikai

2005.05.25
image

 

 

Gegužės 26–29 d. Lietuvos kariai dalyvaus 47-ojoje tarptautinėje karių piligriminėje kelionėje į Lurdo miestą, Prancūzijoje. Lietuvos piligrimus į kelionę ves kariuomenės vyriausiasis kapelionas pulkininkas Juozas Gražulis. Piligriminės kelionės renginiuose Lurde taip pat dalyvaus Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdas Tutkus.

 

Kiekviena piligriminė kelionė turi savo temą. 47-osios tarptautinės karių piligriminės kelionės dalyviai bus kviečiami "su Dievu tarnauti žmonėms ir taikai". Siekiama, kad šis principas taptų karinės tarnystės idealu. Karys – tai pareigos, disciplinos žmogus, kuris daugiau nei visi kiti turi pasiaukoti taikai. Karių pagrindinis vaidmuo – įtvirtinti teisingumą, užtikrinti tvarką tarp tautų, kurti gėrį, brolybę.

 

Piligriminiame žygyje daugiausia dėmesio bus kreipiama  kario dvasiniam ugdymui, bus skaitomi Šventojo Rašto skaitiniai, meldžiamasi, diskutuojama gyvenimiškais klausimais.

 

Šiais metais Tarptautinė piligriminė kelionė į Lurdą suburs apie 18 000 piligrimų iš Europos, Azijos, Afrikos ir Pietų Amerikos šalių, taip pat NATO taikos palaikymo misijose Balkanuose tarnaujančius karius. Dauguma piligriminės kelionės dalyvių – kariai, kiti – kariuomenėje tarnaujantys civiliai ir karių šeimų nariai. Į Lurdą taip pat atvyks sužeistieji ar sergantys, kurie tikisi Dievo Motinos globos.

 

47-oji tarptautinė karių piligriminė kelionė atkreipia ypatingą dėmesį ir į kenčiančius. Šviesaus  atminimo popiežius Jonas Paulius II sakė: "Kančia yra žmogaus tobulėjimo dalisā€¦ Bažnyčios pareiga – surasti ypatingą būdą susitikimui su žmogumi, kuris yra kančios kelyje".

 

Piligriminė kelionė yra būties, kelio, kuris veda į Susitikimą su Dievu, simbolis. Maldingos kelionės tikslas – leisti žmogui suvokti, kad nuo pat savo egzistavimo pradžios jis buvo pakviestas į dialogą su Dievu.

 

Tarptautinė piligriminė kelionė į Lurdą pirmą kartą buvo suorganizuota 1958 m., minint Mergelės Marijos pasirodymo Lurde 100-ąsias metines. Lurdo istorija byloja, kad 1858 m. Lurdo grotoje keturiolikmetei mergaitei Bernadetai Subiru (Soubirous) apsireiškė Švenčiausioji Mergelė Marija. Per nuolankią mergaitę Bernadetą Marija pakvietė nusidėjėlius atsiversti. Pasklidus žiniai apie Marijos apsireiškimą, į Lurdą pradėjo plaukti minios piligrimų, besitikinčių patirti "Lurdo stebuklą".

 

47-ajai tarptautinei piligrimų kelionei į Lurdą vadovauja Prancūzijos kariuomenės vyskupas Patrikas Le Galis (Patrick Le Gal) kartu su kitų šalių kariuomenių vyskupais, kapelionais ir delegacijų atstovais.

 

Lietuvos kariuomenės ordinariatas Lietuvos karių piligriminę kelionę į Lurdą organizuoja jau ketvirtą kartą.

 

Be kelionės į Lurdą šiais metais Lietuvos kariuomenės ordianariatas kartu su Lietuvos karo akademija organizavo tarptautinę krikščionišką kariūnų konferenciją. 2005 m. Lietuvoje vyko jau 3-ioji tokia konferencija, kurioje dalyvavo kariūnai ir prelegentai iš Lietuvos, kitų Europos valstybių ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

 

Lietuvos kariuomenės ordianariatas rūpinasi Lietuvos kariuomenėje tarnaujančių katalikų ir jų šeimų narių sielovada. Ordinariatas buvo įsteigtas 2000 m. Vatikano Vyskupų kongregacijos dekretu. Pagal Katalikų Bažnyčios kanonų teisę kariuomenės ordinariatas prilygsta vyskupijai, jam vadovauja kariuomenės ordinaras drauge su generaliniu vikaru ir kapelionais.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media