Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Karo akademijoje lankėsi JAV nacionalinio karo koledžo karininkai

2005.05.13

Gegužės 11 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje lankėsi JAV gynybos universiteto Karo koledžo dvylikos karininkų delegacija, vadovaujama dr. Josepho J. Collinso. Svečius lydėjo JAV gynybos atašė plk. ltn. Larry D. Beiselis.

Susitikime su l.e. Karo akademijos viršininko pareigas plk. Arūnu Dudavičiumi ir kitais atsakingais akademijos pareigūnais daugiausia dėmesio buvo skiriama karininkų kvalifikacijos kėlimui - akademijoje rengiamiems kapitonų, tarptautiniams oro pajėgų kapitonų, saugumo studijų kursams. Atsakydamas į gausius JAV delegacijos vadovo klausimus plk. Arūnas Dudavičius pažymėjo, kad ateityje kapitonų kursų klausytojų skaičius bus didinamas dvigubai. "Problema kol kas yra kursuose dėstančių instruktorių parengimas. Pagal susitarimus su užsienio valstybių diplomatinėmis misijomis, Baltijos gynybos koledžu dėstyti kapitonų kursuose atvyksta daug kvalifikuotų gerą metodinę ir praktinę patirtį turinčių NATO karinių instruktorių. Tai duoda dvigubą naudą, kadangi ne tik mokosi klausytojai, bet ir mūsų instruktoriai turi galimybę geriau pasirengti ir išplėsti turimas karines žinias ir pagilinti metodinius įgūdžius", - sakė plk. A. Dudavičius.

Susitikimo metu svečiai išklausė išsamų pranešimą apie akademiją, apsilankė muziejuje, bibliotekoje, kapitonų kursuose, su akademijos padalinių vadovais diskutavo įvairiais gynybos ir strategijos klausimais, aptarė tolesnio bendradarbiavimo planus.

Aukšti JAV karininkai domėjosi Lietuvos istorijos paveldu, tarpukario Lietuvos kariuomene, jos raida, tradicijomis. Akademijos vadovas svečiams padovanojo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro bei Karo akademijos išleistų knygų anglų kalba.

"Iš tiesų kelia nuostabą ir susižavėjimą, kiek daug jums per palyginti trumpą laikotarpį pavyko nuveikti karininkų rengimo ir profesinio tobulinimo srityje," - sakė Nacionalinio karo koledžo dr. prof. plk. ltn. Johnas J. Smithas.

"Tokie vizitai labai prisideda prie tarpusavio supratimo ir bendradarbiavimo gerinimo: apsikeičiame patirtimi, surandame naujų kelių ir būdų dalytis intelektiniais ištekliais," - sakė JAV gynybos atašė plk. ltn. Larry D. Beiselis, pridurdamas, kad valstybes vienija tie patys strateginiai interesai, bendros demokratinės vertybės.

Svečiai taip pat turėjo galimybę susitikti su akademijoje studijuojančiu JAV Virdžinijos karo instituto kadetu Deividu Viljamsu (David Williams), kuris palankiai atsiliepė apie Karo akademijos mokymo kokybę, vidaus tvarką ir drausmę, lyderio programos įgyvendinimą, ir pabrėžė, kad, nors mokymo programos abiejose aukštosiose karo mokyklose ir panašios, Lietuvos karo akademijoje didelis dėmesys skiriamas pilietiniam patriotiniam ugdymui.

Susitikimo metu svečiai pateikė daug vertingos informacijos apie Nacionalinį karo koledžą, kurio misija - kelti aukščiausiųjų laipsnių karininkų ir valdininkų kvalifikaciją. Po vienų metų studijų kasmet išleidžiama maždaug 225 absolventai, tarp kurių 75 proc. sudaro sausumos, jūrų, oro pajėgų karininkai, 25 proc. - aukšti valdininkai ir politikai. Užsienio valstybių klausytojų yra palyginti nedaug. Itin aukšto akademinio lygio studijų metu karininkai gilinasi į karines strategijas ir operacijas, karinės teorijos evoliuciją, karo pobūdžio transformacijas, formuluoja gynybos ir karo politikos bei strategijos sąvokas, susiedami tai su nacionaline karo strategija ir operacijomis, principais ir koncepcijomis.

Pasak dr. prof. plk. ltn. Johno J. Smitho, mokytis tikrai nėra lengva. Išėję privalomuosius nacionalinio saugumo politikos, tarptautinių santykių, globalinio saugumo aplinkos, nacionalinės karinės strategijos kūrimo, strateginio mąstymo pagrindų, viešosios nuomonės formavimo, krizių valdymo ir kitus kursus klausytojai rašo plačios apimties kursinius darbus, daro rimtą analizę pasirinktomis temomis. Be privalomosios programos, yra platus pasirenkamųjų kursų ratas. Čia detaliau gilinamasi į karo ir ekonomikos santykius, karo istoriją, politikos sociologiją.

Nacionalinio karo koledžo karininkai neslėpė, kad be nuolatinių, vizituojančių dėstytojų, čia dažnai sulaukiama pačius aukščiausius valstybės postus užimančių politikų. Paskaitas čia skaitė JAV prezidentas Džordžas Bušas, Kongreso nariai.

 

Alina Žebrauskaitė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media