Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Gegužės 15-ąją minėsime kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną

2005.05.11
image

Fotoreportažas iš renginio

Šį sekmadienį, gegužės 15 d., bus minima Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Šventiniai renginiai vyks visoje šalyje.

 

Vilniuje šventė prasidės šv. Mišiomis už Lietuvos partizanus ir Laisvės gynėjus Lietuvos kariuomenės šv. Ignoto bažnyčioje. Aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos bus pakeltos Lietuvos, kariuomenės ir Karo akademijos vėliavos. Bus iškilmingai pristatytos ir Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio vėliavos. Kovose už Lietuvos nepriklausomybę žuvę partizanai bus pagerbti tylos minute.

 

Vėliau šventė persikels į Sereikiškių parką, į kurį atžygiuos pučiamųjų orkestrų ir karių paradas. Čia veiks ginkluotės ir technikos paroda, karo medicinos punktas, svečiai galės susipažinti su karinių ryšių ir informacinių sistemų ekspozicija, išbandyti kariškus atrakcionus, vaišintis kareiviška koše, visi norintys galės pasivažinėti karine technika.

 

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai gegužės 15 d. kviečiami į Klaipėdos uosto Kruizinių ir karo laivų terminalą. Šventės metu gros Karinių jūrų pajėgų (KJP) pučiamųjų orkestras, svečius džiugins kantri muzikos stiliaus kolektyvas, iškilmingai prisieks KJP vadų kursų klausytojai.

 

Sekmadienį šventę įvairių šalies miestų ir miestelių gyventojams surengs ir kiti Lietuvos kariuomenės padaliniai. Kariniai daliniai atvers savo vartus tarnaujančių karių tėvams ir draugams, moksleiviams, plačiajai visuomenei. Bus galima susipažinti su kariška buitimi, apžiūrėti ginkluotę, karinę techniką, pasivaržyti su kariais ar tarpusavyje įvairiose sportinėse rungtyse, paklausyti kariškos muzikos, paragauti kareiviškos košės.

 

Kariai savaitgalį ne tik kviesis  svečių, bet ir patys išeis į miestų aikštes ir parkus – gros kariniai orkestrai, vyks įvairūs kariški atrakcionai, bus  lauko virtuvė.

 

Trečiąjį gegužės sekmadienį visuomenės ir kariuomenės suartėjimo diena būdavo švenčiama ir tarpukario Lietuvoje. Štai, kaip rašoma 1936 m. gegužės 21 d. "Karyje":

 

"Graži pavasariška nuotaika jau iš anksto žadėjo didingą kariuomenės ir visuomenės vieningumo manifestaciją. Visas kraštas gražiai atšventė kariuomenės ir visuomenės susiartinimo šventę. Daugelyje vietų šventė buvo pradėta švęsti jau iš vakaro, kai pamiškėse ir ant piliakalnių suliepsnojo laužai, sugaudė trimitai, kviesdami plačiąją visuomenę į didingąją šventę. Pačios šventės rytą visame krašte jau plevėsavo mūsų trispalvės vėliavos, o skirtu laiku visose bažnyčiose ir maldų namuose buvo laikomos iškilmingos pamaldos, o po jų – prakalbos, ginkluotų jėgų, drauge su visuomene, pasirodymas ir eisena.

Kariuomenės su visuomene susiartinimo šventės iškilmės buvo pradėtos iškilmingu posėdžiu Vytauto Didžiojo universitete. Į jį atsilankė universiteto rektorius, kariuomenės vadovybė, aukštieji mūsų karininkai, profesoriai.

Vėlai vakare minios žmonių susirinko pažiūrėti pirmojo Kaune valčių karnavalo. Kai kurios valtys buvo "pavirtusios" į šarvuotus kreiserius, kitos – į senoviškus vikingų laivus.

Sekmadienio rytą Kaunas skendo vėliavų jūroje. Namų langai ir vitrinos pasipuošė vyriausiųjų kariuomenės vadų portretais ir pirmaisiais pavasario žalumynais. Visose bažnyčiose, sinagogose ir kituose šventnamiuose įvyko pamaldos su tai dienai skirtais pamokslais.

Tuojau po pamaldų vėl minių minios žmonių užplūdo Vytauto Didžiojo muziejaus sodelį ir ties juo esančias gatves bei aikštes. Donelaičio gatvę užtvenkė išsirikiavę įgulos kariuomenės dalys, šaulių garbės kuopa, atsargos karininkai, savanorių kūrėjai, kitos visuomenės organizacijos, studentų korporacijos.

Netrukus prasidėjo didžioji šventės eisena. Orkestrams griežiant parado maršą, pro aukštuosius svečius pražygiavo pėstininkai ir šaulių garbės kuopa, praūžė artilerija, pralėkė kavalerija, pražygiavo atsargos karininkų sąjunga, savanorių kūrėjų sąjunga, tautininkai, jaunalietuviai, pavasarininkai, Vilniui vaduoti sąjunga, ugniagesiai, Ramučių kaimo organizacijos, paštininkai, geležinkeliečiai, keli tūkstančiai organizuotų fabrikų darbininkų, studentų korporacijos ir moksleivija. Didžioji eisena išsitiesė keliomis Kauno gatvėmis. Minios žmonių ją lydėjo džiaugsmingais šauksmais, o kariams kelią gėlėmis nuklojo".

 

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai

2005 m. gegužės 13 d., Telšiai

Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Žemaičių apygardos 10-ojoje rinktinėje – atvirų durų diena (ginkluotės ir amunicijos paroda, filmo "Tautos savanoriai" pristatymas).

2005 m. gegužės 13 d., Alytus

12 val. Visuomenės ir kariuomenės šventė Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono Ramovės salėje (koncertuos Alytaus dainų ir šokių ansamblis "Varsa", karinės technikos paroda, kareiviška košė).

2005 m. gegužės 14 d., Jurbarkas

15 val. Šv. Mišios Jurbarko bažnyčioje.

16 val. Visuomenės ir kariuomenės šventė Jurbarko dainų slėnyje (gros karinis orkestras, svečiai galės vaišintis kareiviška koše, karių parodomoji programa, sportinės estafetės, virvės traukimas, liaudies ansamblio "Mituva", vėliau – roko grupės "Rojaus tūzai" koncertas).

2005 m. gegužės 15 d., sekmadienis, Vilnius

12 val. Padėkos šventosios Mišios Lietuvos kariuomenės Šv. Ignoto bažnyčioje už Lietuvos partizanus ir Laisvės gynėjus visame pasaulyje

13.30 val. Iškilminga ceremonija Lietuvos partizanų pagerbimui aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos

14.30 val. Karių ir partizanų žygiavimas į Sereikiškių parką

15 val. Kariuomenės ir visuomenės šventė Sereikiškių parke

Lietuvos kariuomenės pučiamųjų orkestrų koncertas

2005 m. gegužės 15 d., Pabradė

 

10 val. Partizanų kapų pagerbimo ceremonija (Centrinio poligono kariai kartu su Pabradės moksleiviais ir pedagogais uždegs žvakutes ir padės gėlių ant žuvusių partizanų kapų).

2005 m. gegužės 15 d., Klaipėda

 

11 val. Šventės pradžia Kruizinių ir Karo laivų terminalo krantinėje (Vadų kursų klausytojų iškilminga priesaikos priėmimo ceremonija, karinės technikos ir ginkluotės paroda, kareiviška košė, visi norintys galės apžiūrėti laivus).

12 val. Kantri muzikos stiliaus grupės koncertas

14 val. Karinių jūrų pajėgų koncertas

2005 m. gegužės 15 d., Panevėžys

KASP Vyčio apygardos 5-ojoje rinktinėje štabo aptarnavimo kuopoje (Montvilos g. 32) – atvirų durų diena, kurios metu veiks ginkluotės ir technikos paroda.

2005 m. gegužės 21 d., Kaunas

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena Kaune bus švenčiama Kauno miesto dienų minėjimo metu. Šventėje veiks ginkluotės ir technikos paroda, parko prieigose – tautodailininkų, liaudies meistrų, amatininkų mugė. Renginio organizatoriai į šventę atėjusiems kauniečiams ir miesto svečiams žada įspūdingą reginį: griaudės patrankos, iš sraigtasparnio parašiutininkai nuleis šventės vėliavą, kariai iš Inžinerijos bataliono kariniu plaustu Nemunu plukdys šventės dalyvius.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media