Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Kariai sėkmingai įgyvendino Lietuvos humanitarinės pagalbos Irakui projektus

2004.10.29

Lietuvos karinininkai, dalyvaujantys misijose Irake, sėkmingai parengė ir įgyvendino du humanitarinės pagalbos Irako atstatymui projektus - suremontavo pradinę mokyklą ir nupirko būtinų medikamentų ligoninėms.

 

Sprendimą skirti 100 tūkst. litų humanitarinei pagalbai Irako žmonėms Vyriausybė priėmė šių metų pradžioje.

 

Už pusę labdarai skirtos sumos kapitaliai suremontuota mokykla Kurnos miesto apylinkėse. Už šį projektą atsakingi Lietuvos karininkai - kapitonas Arnas Mikaila ir vyresnysis leitenantas Mindaugas Maštavičius - konkurso būdu nusamdė vietos rangovus remonto darbams organizuoti ir vykdyti bei kontroliavo, kaip vyksta darbai mokykloje.

 

Kaip pasakojo vyr. ltn. M. Maštavičius, išsirinkti mokyklą padėjo vietos savivaldos atstovai bei danų karininkas, atsakingas už pagalbos švietimui projektus. Kariškiai apsilankė keliose mokyklose ir išsirinko Abin Al Haythan pradinę mokyklą Kurnos miesto apylinkėse. Mokykloje, kurioje mokosi maždaug 400 Irako vaikų, nebuvo apšvietimo, vandentiekio, neveikė kanalizacija.

 

Per dvi savaites mokykloje įvestas vandentiekis, elektros energija, sutvarkyta kanalizacijos sistema, įstatytos naujos durys, langai, tinkleliai nuo vabzdžių, įrengti ventiliatoriai, išlygintos ir perdažytos mokyklos sienos, nudažyta tvora.

 

Pasak vyr. ltn. M. Maštavičius, ir patys mokyklą remontavę vietos darbininkai stengėsi prisidėti prie projekto - nemokamai atliko papildomų darbų. 70 darbininkų, dirbdami dviem pamainomis, remonto darbus baigė laiku - prieš naujųjų mokslo metų pradžią. Už likusią, nepanaudotą maždaug 300 JAV dolerių sumą vaikams buvo nupirkta rašymo priemonių ir sąsiuvinių.

 

Atsidėkodami už paramą, irakiečiai per visą mokyklos koridoriaus sieną nupiešė lietuvišką trispalvę.

 

Kita paramos dalis buvo skirta nupirkti būtinų medikamentų ir medicinos priemonių dviems Al Hillah miesto sveikatos priežiūros įstaigoms. Projektas buvo vykdomas konsultuojantis su Babilono provincijos Sveikatos priežiūros direktoratu. Atsižvelgus į atliktą regiono sveikatos priežiūros įstaigų apklausą, buvo sudarytas medicininės įrangos ir vaistų sąrašas bei pasirinktos dvi įstaigos: Al Hillah miesto Centrinė ligoninė bei Akušerijos ir kūdikių priežiūros klinika.

 

Centrinė Al Hillah ligoninė yra svarbiausia sveikatos priežiūros įstaiga beveik 2 mln. miesto bei jo apylinkių gyventojams. Ligoninė turi 311 lovų bei didžiausią operacinę Babilono provincijoje. Per dieną joje atliekama 40-80 operacijų.

 

Prieš metus įkurta Akušerijos ir kūdikių priežiūros klinika per dieną konsultuoja 120-150 pacientų. Gydytojai klinikoje dirba visuomeniniais pagrindais, be atlygio.

 

Centrinei ligoninei buvo nupirkta kateterių, lašelinių, zondų, kitų priemonių. Akušerijos ir kūdikių priežiūros klinikai - antibiotikų, raminamųjų, skausmą malšinančių vaistų, fiziologinio tirpalo, tepalų odos ligoms gydyti, kitų medikamentų. Medikamentai ir priemonės pirkti Jordanijoje ir Omane per Al Hillah mieste veikiančią vaistinę. Kaip sakė projektą įgyvendinęs pulkininkas leitenantas Sergejus Draščiukas, vaistai Irake - deficitas, todėl žinia apie į ligonines atvežamus medikamentus gyventojams buvo paskelbta ir per vietos spaudą. Projektas užbaigtas spalio mėn. pradžioje.

 

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media