Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2004 - 08)

Kęstučio batalionas mini 12-ąsias įkūrimo metines
2004.08.12

Rugpjūčio 13 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas (Tauragės r.) minės 12-ąsias įkūrimo metines.

Šventės metu svečiai išvys brigados Garbės sargybos kuopos karių parodomąją programą, klausysis Karinių oro pajėgų orkestro nuotaikingai atliekamų kūrinių, vaišinsis kareiviška koše. Svečiai taip pat turės galimybę apžiūrėti dalinio techniką ir ginkluotę. Patys drąsiausieji bus pavežioti karine technika. Dalinyje tarnaujantiems privalomosios pradinės karo tarnybos kariams vakare organizuojama diskoteka.

null
Į Lietuvą atvyksta NATO Sausumos pajėgų vadas
2004.08.11
img

Rugpjūčio 12 - 13 dienomis Lietuvoje su pažintiniu vizitu lankysis NATO Sausumos pajėgų Europoje vadas generolas B.B.Bell (Belas).

NATO Sausumos pajėgų Europoje vadą lydi karinio bendradarbiavimo, prisijungimo ir integracijos skyriaus viršininkas pulkininkas leitenantas F. Lissner (Lisneris), kiti atsakingi šios vadavietės karininkai.

null
Lietuvos išeivijos vaikai poilsiauja kartu su jaunaisiais šauliais
2004.08.09

Rugpjūčio 10 d. Nemirsetoje prasideda jaunųjų šaulių ir Lietuvos išeivijos vaikų stovyklos antroji pamaina. Kartu su šauliais pajūryje poilsiauja 38 vaikai ir paaugliai iš užsienio lietuvių šeimų. Į dviejų savaičių stovyklą prie Baltijos jūros suvažiavo vaikai iš Latvijos, Baltarusijos, Rusijos ir Gruzijos.

Kaip sakė stovyklą organizavusios Panevėžio apskrities 5-osios rinktinės vadas Vytautas Indreliūnas, šios stovyklos tikslas – supažindinti išeivijoje gyvenančių lietuvių vaikus su šalies istorija, tautosaka. Stovyklautojai, pasak V. Indreliūno, labai smalsūs, noriai mokosi lietuviškų dainų, klausosi krašto padavimų ir legendų. Vakaronių metu vaikai tarp savęs varžosi sekdami lietuvių liaudies pasakas, dainuodami dainas.

null
Dėl Vokietijos gynybos ministerijos kursų žurnalistams
2004.08.06

 

null
Kariai padės žemaičiams tvarkyti Vembūtų piliakalnį
2004.08.06

Rugpjūčio 7 d. Varnių regioniniame parke rengiamoje "Didžiojoje žemaičių talkoje" dalyvaus dvidešimt karių iš Kęstučio bataliono (Tauragės r.). Talkos dalyviai tvarkys Vembūtų piliakalnio (Vydmantų k., Telšių r.) aplinką.

"Kariai su entuziazmu dalyvauja talkoje. Juk tai ne tik paįvairina karišką kasdienybę, bet ir yra gera proga susipažinti su Lietuvos istorija, šalies kultūriniu paveldu", – sakė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono štabo viršininkas majoras Ramūnas Baronas.

null
Kariams – paskaitos apie narkomaniją ir kitas priklausomybes
2004.08.05

Rugpjūčio 4 d., Alytuje, Didžiosios Kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai klausėsi paskaitos apie narkomaniją ir kitas priklausomybes, kurią skaitė priklausomybės ligų gydytoja Jolanta Sruogienė ir gydytoja psichiatrė Nijolė Bučelytė.

Tai viena iš ciklo, parengto pagal nacionalines narkomanijos, streso ir depresijos bei ŽIV/AIDS prevencijos programas, paskaitų. Kitos temos - "Konfliktų psichologija", "Savižudybės, streso bei depresijos prevencija", "Emocijos ir jų valdymas", "Asmenybė ir jos ypatumai. Minios agresija", kitos.

null
Prasideda išsigelbėjimo jūroje pratybos "Baltic Bikini 2004"
2004.08.02

Rugpjūčio 3 d. šalies pajūryje prasideda išsigelbėjimo jūroje pratybos "Baltic Bikini 2004". Tarptautinėse karinių oro pajėgų pratybose dalyvaus per pusšimtis karių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Danijos.

Pratybų metu karinių orlaivių įgulos mokysis, kaip gelbėtis iš avariniu būdu į vandenį nusileidusio orlaivio, kaip panaudoti gelbėjimosi priemones.

Aktyvioji mokymų fazė prasidės trečiadienį, rugpjūčio 4 d., Baltijos jūroje ties Nemirseta. Čia bus imituojamas priverstinis orlaivio nusileidimas ant vandens. Įgulos savo jėgomis ir turimomis gelbėjimosi priemonėmis turės išnerti iš imituojamos orlaivio kabinos ir dar maždaug pusvalandį, kol bus iškelti gelbėtojų, panaudodamos asmenines gelbėjimosi priemones – pripučiamus plaustus, valtis, liemenes, kt. – išsilaikyti vandens paviršiuje.

null
Karo akademijos kariūnai ir karininkai – jaunųjų ateitininkų vadovai ir draugai
2004.08.01
img

Šią vasarą Lietuvos karo akademijos kariūnai, karininkai ir karo kapelionas stovyklavo kartu su jaunaisiais ateitininkais Berčiūnuose. Jaunųjų ateitininkų sąjunga dešimties dienų vasaros stovyklą jauniausiems savo nariams ir jų draugams rengia penkioliktus metus. Netoli Panevėžio, miške prie Nevėžio ir Sanžilės, įsikūrusi stovykla kasmet sukviečia šimtus vaikų iš visos Lietuvos. Vienoje pamainoje stovyklauja per 100 vaikų.

null
JAV karo medikas konsultuos lietuvę
2004.07.28

RESCUER/MEDCEUR 2004 pratybų metu, JAV karo medikas radiologas pulkininkas Victor Onufrey (Viktoras Onufrėjus) konsultuos lietuvę, sergančią sunkia galvos smegenų liga.

Rytoj, liepos 28 d., Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparniu plk. V. Onufrėjus iš Kairių poligono Klaipėdoje skris į Vilniaus greitosios pagalbos ligoninę, kur kartu su Vilniaus gydytojais neurochirurgais apžiūrės pacientę ir spręs dėl tolimesnės gydymo taktikos.

null
Cheminis sprogimas Klaipėdos pramonės įmonėje – "RESCUER/MEDCEUR 2004" pratybų aktyviosios fazės pradžia
2004.07.27

Pirmadienį, liepos 26 d., 50 žmonių nukentėjo nuo teroristų sukelto cheminio sprogimo Klaipėdos pramonės įmonėje.

Tokiais dramatiškais įvykiais prasidėjo daugiašalių karinių pratybų "RESCUER/MEDCEUR 2004" aktyvioji fazė.

Visi sužeistieji su cheminiais nudegimais, lūžiais bei nutrauktomis galūnėmis buvo nugabenti į tarptautinių karinių pajėgų medicininį padalinį, dislokuotą Kairių poligone.

Po pirminės apžiūros sunkesni ligoniai kariškių ir civilių medicininiu transportu buvo vežami į Klaipėdos apskrities ligoninę. 6 labiausiai nukentėję buvo išgabenti Lietuvos ir Rumunijos karinių oro pajėgų sraigtasparniais į Klaipėdos miesto ir Klaipėdos jūrininkų ligonines.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media