Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2004 - 02)

Lietuvoje lankysis Makedonijos gynybos ministras
2004.02.09

Vasario 10-11 d. Lietuvoje lankysis Buvusios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos gynybos ministras Vlado Bučkovski.

Susitikime su V. Bučkovski krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius aptars galimo dvišalio bendradarbiavimo su Makedonija perspektyvas, pristatys Lietuvos integracijos į NATO patirtį.

Taip pat Makedonijos gynybos ministrui bus pristatytas Baltijos šalių bendradarbiavimo modelis, bendri projektai.

Dviejų dienų vizito metu V. Bučkovski susitiks su Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru Jonu Kronkaičiu, Užsienio reikalų viceministru Justu Paleckiu, taip pat lankysis Seime, kur susitiks su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Alvydu Sadecku bei kitais komiteto nariais.

null
NATO žvalgybos pareigūno vizitas Lietuvoje
2004.02.09

Vasario 10–11 d. Lietuvoje lankysis NATO Tarptautinio karinio štabo direktoriaus padėjėjas žvalgybai Richard Sentner. Jis susitiks su krašto apsaugos ministru L. Linkevičiumi, Kariuomenės vadu gen. mjr. J. Kronkaičiu, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku A. Sadecku bei Antrojo operatyvinių tarnybų prie Krašto apsaugos ministerijos vadovybe.

 

Susitikimu metu bus aptariamas Lietuvos krašto apsaugos sistemos indėlis į NATO.

R. Sentner šiuo vizitu Lietuvoje užbaigia savo lankymąsi Baltijos valstybėse.

null
Krašto apsaugos ministras baigė vizitą JAV
2004.02.06
img

Vasario 5 d. Vašingtone krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius kartu su Lietuvos ambasadoriumi JAV Vygaudu Ušacku dalyvavo 52-ąjį kartą rengiamuose Nacionaliniuose maldos pusryčiuose. Iš viso pasaulio pakviestų politikų, tarptautinėje visuomenėje įtakingų asmenybių susitikime buvo kalbėta apie jų atsakomybę už jų atstovaujamų tautų ir valstybių likimą, už taiką pasaulyje.

Krašto apsaugos ministras kalbėjosi su JAV Senato daugumos lyderiu respublikonu Williamu H. Fristu, kitais politikais. Senatorius W.Fristas pasveikino Lietuvą su artėjančia naryste NATO ir ES, pasidžiaugė dinamiškai besiplėtojančiais partnerystės ir bendradarbiavimo santykiais tarp Lietuvos ir JAV.

null
Vaikai vasarą stovyklaus su kariais
2004.02.05
img

Vasario 6 d. Krašto apsaugos ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė pasirašys sutartį dėl bendros karinio patriotinio ugdymo stovyklos "Šaunuolis" organizavimo.

Jau antrus metus Vilniaus miesto vaikai birželio-rugpjūčio mėnesiais galės ilsėtis Lietuvos kariuomenės Centriniame poligone, Pabradėje, rengiamoje stovykloje.

Socialiai remtini ir į rizikos grupę patenkantys vaikai bus supažindinti su krašto apsaugos istorija, karių gyvenimu ir Lietuvos kariuomenės veikla. Kariuomenės instruktoriai ir Vilniaus pedagoginio universiteto studentai vaikams organizuos įvairias rungtis, viktorinas, rūpinsis jų poilsiu.

Praėjusiais metais stovykloje "Šaunuolis" ilsėjosi per 600 Vilniaus miesto vaikų.

null
Nacionaliniuose Maldos pusryčiuose Vašingtone dalyvauja krašto apsaugos ministras
2004.02.05

JAV viešintis krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius vasario 5 d. Vašingtone dalyvauja Kongreso surengtuose Nacionaliniuose Maldos pusryčiuose. Į šį renginį pakviesti politikos, verslo lyderiai, tarptautinės visuomenės asmenybės iš viso pasaulio.

null
JAV gynybos sekretorius sveikina Lietuvą su artėjančia naryste NATO
2004.02.04

2004 m. vasario 3 dieną Vašingtone viešintis Lietuvos krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV gynybos sekretoriumi Donaldu Ramsfeldu (Donald Rumsfeld).

Lietuvos ambasados JAV pranešime sakoma, kad prisimindamas savo pirmąjį apsilankymą nepriklausomoje Lietuvoje 1993 metais, sekretorius D. Ramsfeldas džiaugėsi tapęs esminių pozityvių permainų Lietuvoje liudininku, pažymėjo didžiulę Lietuvos padarytą pažangą ir sveikino su artėjančia šalies naryste NATO.

JAV gynybos sekretorius padėkojo už Lietuvos karių dalyvavimą bendrose su JAV misijose Irake ir Afganistane bei aptarė su krašto apsaugos ministru JAV ir Lietuvos karinio bendradarbiavimo prioritetus.

null
Kariškiai ruošiasi pavasario potvyniui
2004.02.04

Vasario 5-6 dienomis Civilinės saugos departamente prie Krašto apsaugos ministerijos vyks galimo potvynio padarinių likvidavimo Šilutės krašte pratybos.

null
Krašto apsaugos ministras pradėjo vizitą JAV
2004.02.03
img

JAV viešintis krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius vasario 2 d. apsilankė netoli Vašingtono Karlaile esančiame Sausumos pajėgų karo koledže (Army War College).

Ministras dalyvavo apskrito stalo diskusijoje, kurią surengė šio koledžo Saugumo studijų institutas (Security Studies Institute). Diskusijoje buvo kalbama apie NATO ir Europos Sąjungos santykius saugumo srityje, naujas politines realijas, kurias įtakoja Aljanso plėtra, Lietuvos vaidmenį NATO.  L. Linkevičius pažymėjo, kad plečiantis NATO būtina išlaikyti ir sustiprinti kolektyvinės atsakomybės ir mąstymo idėją. 

null
Po operacijos karys atgavo sąmonę
2004.02.02

Sausio 31 d. Mokomojo pulko eiliniui Mariui Skačkauskui netikėtai galvoje trūko kraujagyslė. Karys buvo nugabentas į Kauno akademines klinikas.

Po Kauno klinikose atliktos galvos operacijos karys guli neurochirurgijos skyriaus reanimacijos palatoje. Medikų teigimu, M. Skačkausko būklė sunki, bet stabili.

null
Krašto apsaugos ministras vyksta į JAV ir Vokietiją
2004.01.30
img

Vasario 1 d. krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius išvyksta vizito į JAV ir Vokietiją.

Amerikoje ministras susitiks su JAV gynybos sekretoriumi Donaldu Rumsfeldu, apsilankys Sausumos pajėgų karo koledže, Nacionaliniame karo koledže, Nacionaliniame strateginių studijų institute, dalyvaus apskrito stalo diskusijose NATO kolektyvinio mąstymo, sprendimų priėmimo ir regioninės politikos tema.

Vasario 6-8 d. krašto apsaugos ministras lankysis Vokietijoje, kur dalyvaus Miuncheno saugumo politikos konferencijoje ir neformaliame NATO gynybos ministrų susitikime.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media