Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2004 - 02)

Lietuva ir Slovakija – aktyvios tarptautinių operacijų dalyvės
2004.02.26

Lietuva ir Slovakija – būsimos Europos Sąjungos ir NATO narės laikosi panašios nuomonės dėl būtinybės išvengti karinių struktūrų dubliavimo šiose organizacijose. Tai buvo pabrėžta vasario 25 d.  įvykusiame krašto apsaugos ministro Lino Linkevičiaus ir Vilniuje viešinčio Slovakijos gynybos ministerijos valstybės sekretoriaus Martino Fedoro susitikime.

Pokalbyje aptartas dalyvavimas tarptautinėse operacijose, būsimos misijos "karštuose" pasaulio regionuose. Slovakija – aktyvi tarptautinių misijų dalyvė. Irake jos kariai yra dislokuoti Lenkijos atsakomybės sektoriuje, kaip ir Lietuvos kariai.

null
Karinio rengimo specialistai dirbs naujose patalpose
2004.02.25

Vasario 26 d. 10 val. Vilniuje, Šilo g. 5a (Karo akademijos teritorijoje) vyks Lietuvos kariuomenės mokymo ir doktrinų valdybos iškilmingas naujų patalpų atidarymas ir prisistatymas Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybei. 74 valdyboje dirbantys kariai ir tarnautojai iš ankštų patalpų L. Sapiegos gatvėje persikelia į Generolo Jono Žemaičio karo akademijos kompleksą.

null
Lietuvos kariuomenės arsenalas dirba jau 12 metų
2004.02.25
img

Radviliškio rajone Linkaičiuose įsikūręs Lietuvos kariuomenės arsenalas vasario 27 d. švęs 12-sias įkūrimo metines.

Šventės proga Arsenale bus surengtas koncertas dalinio kariams ir svečiams, rajono gyventojai galės apžiūrėti ginkluotės ekspoziciją, pasivaišinti kareiviška koše, dalyvauti virvės traukimo ir šaudymo iš orinių ginklų varžybose.

Lietuvos kariuomenės arsenalas vykdo turimų ginklų, šaudmenų ir sprogmenų atsargų administravimą bei apsaugą.

null
Naujoji JAV globalinė strategija - mokslinės konferencijos tema
2004.02.24

Vasario 27 d. (penktadienį) Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (Šilo g. 5A, Vilnius,) 203 auditorijoje vyks tarptautinė konferencija "Naujoji globalinė JAV strategija: iššūkis ar galimybė?". Konferencijoje JAV ir Lietuvos mokslininkai, diplomatai, valstybės pareigūnai, karininkai, žiniasklaidos atstovai diskutuos dėl JAV globalinės strategijos poveikio Vidurio ir Rytų Europos šalims.

null
Lietuvoje lankysis Slovakijos gynybos ministerijos valstybės sekretorius
2004.02.24

Vasario 25-26 d. Lietuvoje lankysis Slovakijos gynybos ministerijos valstybės sekretorius Martin Fedor. Krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius ir M. Fedor aptars Europos saugumo ir gynybos politiką, Lietuvos ir Slovakijos kariuomenių reformas.

null
JAV ambasadorius dėkojo Lietuvos kariams
2004.02.23
img

Vasario 23 d. Rukloje JAV ambasadorius Stephen Mull (Styvenas Mulas) dalyvavo iš misijos Irake grįžusių Algirdo bataliono LITCON 2 (Lithuanian contingent) būrio karių sutikime ir padėkojo už paramą koalicijos kariams.

Pabrėžęs, kad Lietuva jau įrodė esanti gera NATO ir JAV sąjungininkė, ambasadorius S. Mull sakė: "Lietuvos parama JAV vadovaujamoms koalicijoms Afganistane ir Irake yra naujausias pavyzdys, kaip Lietuva prisideda stiprindama saugumą ir stabilumą kituose pasaulio kraštuose, šalindama terorizmo grėsmę". Pasak ambasadoriaus, JAV reiškia didelę pagarbą Lietuvai, kuri savo misiją atlieka, nepaisydama kylančių realių pavojų ir politinės rizikos.

null
Zokniuose nusileido NATO išankstinio įspėjimo ir valdymo lėktuvas
2004.02.23
img

Šiandien, vasario 25 d., Zoknių oro uoste (Šiauliai) Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybei bei žiniasklaidos atstovams buvo pristatytas NATO išankstinio įspėjimo ir valdymo iš oro pajėgų (NATO Airborne Early Warning & Control Force) lėktuvas E–3 AWACS (Airborne Warning and Control System). Daugiau informacijos apie lėktuvą.

NATO lėktuvas vasario 23-25 dienomis lankėsi Latvijoje ir Lietuvoje. Vizito tikslas – dviems būsimoms NATO narėms pristatyti išankstinio įspėjimo ir valdymo iš oro pajėgas bei jų galimybes. Delegacijai vadovauja NATO išankstinio įspėjimo ir valdymo iš oro pajėgų vadas gen. mjr. Gary Winterberger.

null
Apdovanojami iš Irako grįžę kariai
2004.02.20
img

Vasario 23 d. vyks oficiali iš tarptautinės misijos Irake sugrįžusių 54 Algirdo bataliono LITCON 2 (Lithuanian contingent) būrio karių sutikimo ceremonija.

Kariai bus apdovanoti Krašto apsaugos sistemos lygmens medaliais "Už tarptautines misijas".

Apdovanojimo ceremonijoje dalyvaus Krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Kronkaitis, Motorizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis vilkas" vadas pulkininkas leitenantas Gediminas Jurgutis, karių artimieji.

null
Kariškiai padeda apsemtų sodybų gyventojams
2004.02.19
img

Potvynio zonoje Šilutės rajone įkurtame Operacijų valdymo grupės štabe vasario 20 d. apsilankė krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius, krašto apsaugos viceministras Jonas Gečas ir Lauko pajėgų štabo viršininkas pulkininkas Darius Kalibatas.

Susitikimuose su kariškiais, Klaipėdos ir Tauragės apskričių vadovybe, rajonų merais ir savivaldybių seniūnais ministras išklausė pranešimus apie atliekamus gelbėjimo darbus, kariškių ir civilių veiksmų koordinavimo ir sąveikos problemas.

"Gelbėjimo darbai nėra pagrindinė Lietuvos kariuomenės funkcija, tačiau susidarius sudėtingai situacijai kariai potvynio zonoje padeda tiek, kiek gali", – sakė ministras L. Linkevičius.

null
Europos Sąjungos ekspertai tikrins mūsų civilinės saugos parengtį
2004.02.19

Vasario 19–20 d. į Civilinės saugos departamentą prie Krašto apsaugos ministerijos atvyksta Europos Sąjungos Jungtinių tyrimų centro ekspertai. Jie susitiks su institucijų, dalyvaujančių pasirengiant galimų gamtinių ar technologinių ekstremalių situacijų valdymui, atstovais ir išsiaiškins jiems rūpimus klausimus.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media