Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Žinių archyvas (2004 - 01)

Suomijoje susitinka Baltijos ir Šiaurės šalių kariniai vadovai
2004.01.29

Ketvirtadienį į Suomiją išvykęs Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Kronkaitis susitiko su Danijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Latvijos ir Estijos kariuomenių vadais. Penktadienį netoli Helsinkio įsikūrusiame suomių nacionaliniame Gynybos koledže prasidėjo neformalus, kasmetinis Baltijos ir Šiaurės šalių karinių vadų pasikeitimas nuomonėmis įvairiais gynybos organizavimo klausimais.

null
Pavasario potvyniui ruošiasi ir Lietuvos, ir Rusijos tarnybos
2004.01.28

Sausio 29–30 d. Vilniuje, Lietuvos ir Rusijos Kaliningrado srities regioninės valdžios ir savivaldos atstovai aptars pasirengimo ir veiksmų derinimo galimybes pavasarinio potvynio metu Klaipėdos, Tauragės ir Marijampolės apskrityse bei Kaliningrado srityje.

null
Karo inžinieriai išminuoja geležinkelio prieigas
2004.01.27
img

Sausio 26 d. Kaišiadorių rajone geležinkelio prieigose Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojų komanda per dvi valandas aptiko per 50 vienetų karinių sprogmenų.

Geležinkelio darbuotojai vakar po pietų valydami bėgius Žasliai–Kaišiadorys 62-63 kelio ruože pastebėjo panašius į sprogmenis daiktus ir kreipėsi į Kaišiadorių civilinės saugos specialistus. Pastarieji apie radinį pranešė Kaune dislokuotam Juozo Vitkaus inžineriniam batalionui. Penki šio bataliono išminuotojai, išvykę į vietą apie 14.30 val., dirbo iki tamsos ir rado 34 artilerijos sviedinius, 6 minosvaidžio minas bei 13 rankinių granatų.

Šiandieną, sausio 27 d., išminavimo darbus tęsia 13 karo inžinierių. Per naktį visus rastus sprogmenis saugojo policija.

null
Irakiečiai pasitiki Lietuvos kariais
2004.01.26
img

Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Kronkaitis su Danijos Karalystės kariuomenės vadu gen. Hans Jesper Helso (Hansu Jesperu Helsiu) sausio 19-21 d. lankėsi Irake, kur šiuo metu tarnauja abiejų šalių kariai.

Po vizito surengtoje spaudos konferencijoje (sausio 23 d.) kariuomenės vadas papasakojo šio apsilankymo Irake tikslus, pasidalijo kelionės įspūdžiais.

Gen. mjr. J. Kronkaitis pasidžiaugė, kad bendraudamas su lietuvių kariais jis įsitikino, jog jie yra ne tik gerai vertinami karinės koalicijos partnerių, bet ir patys jau išsiugdė pasitikėjimo ir visavertiškumo jausmą. Kariai labai profesionaliai atlieka visas užduotis, yra ištvermingi ir stropūs. Taip pat jie mandagiai elgiasi su vietiniais gyventojais, kurie juos skiria iš kitų karinių pajėgų ir gerbia. Generolas pasakojo, kad kol kas vietinė policija dėl įvairių priežasčių dar neturi įgijusi rimto gyventojų pasitikėjimo, tačiau dabar kuriama civilinio saugumo tarnyba, dar vadinama sukarinta policija, jau atrodo profesionaliai ir padeda kariškiams palaikyti tvarką. Jų apmokyme dalyvauja ir Lietuvos kariai.

null
Lietuvos karo akademija kviečia į atvirų durų dienas
2004.01.26
img

Sausio 31 – vasario 1 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (LKA) vyks atvirų durų dienos.

Akademijos vadovybė, Studijų skyriaus viršininkas, Atrankos centro viršininkas bei kiti pareigūnai pristatys akademiją, supažindins su priėmimo sąlygomis, atrankos tvarkos reikalavimais, atsakys į klausimus. Svečiai galės pasižiūrėti filmą apie Lietuvos karo akademiją "Kol kardas guls ant peties".

null
Karo akademijoje svarstytos bendradarbiavimo ir saugumo problemos regione
2004.01.26

Sausio 23–24 dienomis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko tarptautinė mokslinė konferencija "Regioninio bendradarbiavimo saugumo problemos globalizacijos sąlygomis".

null
Lietuvos kariai bus apdovanojami už puikią tarnybą Irake
2004.01.26
img

Sausio 28 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotajame pėstininkų batalione (Birutės MPB) Alytuje vyks 45 karių LITDET-1 būrio, grįžusio iš misijos Irake, sutikimo ir apdovanojimo ceremonija.

Kariai bus apdovanoti krašto apsaugos sistemos lygmens medaliais "Už tarptautines misijas". Kaip sekėsi atlikti misijos užduotis Irake trumpai papasakos LITDET-1 būrio vadas leitenantas R. Čepanonis. Vėliau kariai ir jų artimieji bus pakviesti į bataliono salę, kur galės pasidalinti įspūdžiais iš tarnybos.

null
Kariuomenės vadas grįžta iš Irako
2004.01.21
img

Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Kronkaitis su Danijos Karalystės kariuomenės vadu gen. Hans Jesper Helso (Hansu Jesperu Helsiu) sausio 19-21 d. lankėsi Irake, kur šiuo metu tarnauja abiejų šalių kariai. Trečiadienį Lietuvos ir Danijos karinė vadovybė atsisveikino su tarptautinėje misijoje tarnaujančiais kariais ir išvyko į Kuveitą, iš kur skris į Daniją. Tai jau antras Lietuvos kariuomenės vado vizitas į Persijos įlankos regioną, kuriame nuo praeitų metų pavasario tarnauja lietuviai kariai JAV vadovaujamoje koalicijos partnerių karinėje operacijoje "Irako laisvė" (IRAQI FREEDOM).

Lietuvos kariuomenės vadas kariams lauktuvių nuvežė lietuviškos duonos ir skilandžio.

Žiniasklaidos atstovų dėmesiui: penktadienį (sausio 23 d.) 11.30 val. Gynybos štabo posėdžių salėje (Šv. Ignoto 8/29) bus rengiama Lietuvos kariuomenės vado spaudos konferencija apie lietuvių karinę misiją Irake.

null
Kariai varžosi dėl poledinės žūklės čempiono vardo
2004.01.21
img

Sausio 22-23 dienomis "Jurbarkų" tvenkinyje (Jurbarko raj.) vyksta Motorizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" poledinės žūklės čempionatas. Tai tradicinis renginys vykstantis jau penktą žiemą.

 

Varžybose dalyvauja brigados "Geležinis Vilkas" štabo ir penkių brigados batalionų komandos. Komandą sudaro keturi dalyviai ir vadovas.

 

Poledinės žūklės čempionate leidžiama žvejoti tik viena meškere ant kurios gali būti ne daugiau kaip du kabliukai. Laimėjusi komanda apdovanojama taure ir diplomu. Asmeninių varžybų nugalėtojas ir prizininkai apdovanojami medaliais.

null
Tauragės batalionas turės savo koplyčią
2004.01.19

Sausio 21 d. 11 val. Tauragės rajone Sakalinės miškuose įsikūrusiame Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione (Kęstučio MPB) vyks koplyčios atidarymo–palaiminimo šventė. Tai pirmasis batalionas, turėsiantis savo koplyčią.

 

Koplyčia sukurta ir įrengta karių pageidavimu bei jiems aktyviai dalyvaujant. "Tai, kad patiems kariams reikia maldos namų yra pats pozityviausias dalykas", sakė Kariuomenės vyriausiasis kapelionas pulkininkas leitenantas Juozas Gražulis. Prieš porą metų Lietuvos karo akademijoje taip pat karių iniciatyva buvo įrengta koplyčia.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media