Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

"Savanoris" švenčia 300-ojo numerio jubiliejų

2002.12.21
Gruodį išėjo jubiliejinis – 300-asis "Savanorio" numeris. Šia išskirtine proga į "Savanorio" redakcijos klausimus atsako krašto apsaugos viceministras Jonas Gečas.
Viceministre, 1994 m. rugsėjį, sveikindamas redakciją su 100-uoju numeriu linkėjote išleisti 500-ąjį ir 1000-ąjį laikraštį. Savo interviu kalbėjote, kad "savanorio" tikslas – stiprinti, propaguoti ir puoselėti valstybės gynimo idėją, formuoti žmonių gynybines nuostatas, pasiryžimą ginti Lietuvos nepriklausomybę. Kaip manote, ar pavyko "Savanoriui" pasiekti šių tikslų?Per tuos metus laikraštis padarė dar daugiau – "Savanoris" liko mėgiamu, vertinamu ir, manau, labai reikalingu. Laikraštis, gimęs 1991 metų vasario 9 d. parlamente, tapo simboliu, jungiančiu kariuomenę su visuomene. Manau, šis leidinys buvo ir liks reikalingas. Aišku, laikmečio aktualijos pasikeitė.
Dabartiniame geopolitiniame kontekste ir "Savanoris" turės kažkiek keistis. Per pastaruosius metus, kaip pastebėjote, buvo pertvarkyti prie ministerijos leidžiami žurnalai – "Kardas", "Karys", atsirado naujas leidinys – "Krašto apsauga". Kiekvienam spaudiniui reikia surasti savo nišą. Kažin, ar surastume kitą kariuomenės leidinį, išleidusį tiek numerių.
"Savanoris", aš tikiu, modernės, galbūt ir buvo graži idėja išlaikyti jo formą menkai pakitusią, norsā€¦stipriai keičiantis ir modernėjant savanorių pajėgoms, turėtų modernėti ir jų laikraštis. "Savanorio" puslapiuose daugiau galėtų būti rašoma apie tarptautinį bendradarbiavimą, apie naujas savanorių funkcijas, partnerių pastiprinimo priėmimą, kaip vieną iš svarbiausių ateities pajėgų uždavinių.
"Savanorio" laikraštis – šiame kontekste gyvens, keisis, progresuos ir bus reikalingas.
Kaip manote, kokia "Savanorio" laikraščio istorinė vertė?Kasmet galima papasakoti daugiau, kartais netgi to, ko nebuvo, arba objektyviai kalbėti vis mažiau. Istorija – įdomus mokslas, kuris, laikui bėgant, sumažina tai, kas buvo maža, ir padidina tai, kas buvo svarbu. Tik iš laiko perspektyvos galima suvokti tikrąją faktų ar įvykių reikšmę. Netgi šiandien labai sunku įvertinti tai, kas vyksta, kadangi mes visi esame šio proceso dalyviai.
Prieš susitinkant su Jungtinių Amerikos valstijų Prezidentu Džordžu Bušu, teko daugiau nei pusvalandį bendrauti su prof. Vytautu Gudavičiumi. Profesorius pabrėžė, kad tik praėjus nemažam laiko tarpui galima efektyviai įvertinti tam tikrus praeities įvykius. Žinoma, tai nereiškia, kad istorijos nereikia fiksuoti, ką, beje, jūs ir darote.
Gyvas liudininkas visuomet yra istorijos šaltinis, kaip ir "Savanorio" laikraštis. Viena iš svarbiausių "Savanorio" laikraščio atsiradimo priežasčių – užfiksuoti tai, kas vyksta ir padėti sakyti tiesą. Laikraštis pradėjo eiti tuo metu, kai neveikė kitos žiniasklaidos priemonės, buvo užgrobtas valstybinis radijas ir televizija. Mūsų sprendimas pradėti leisti "Savanorio" laikraštį Aukščiausiojoje Taryboje buvo priimtas labai laiku. Laikraštis atliko ir atlieka informacinę, o kartu ir istorinę funkciją.
Kuo labiau įvykiai tolsta nuo mūsų, tuo labiau išryškėja šiuos įvykius aprašančių laikraščio numerių istorinė vertė. Laikas šiandienos kalbas paverčia istorinėmis vertybėmis.
Kalbėjosi gr. Vilius Džiavečka
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media