Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Pamokose – filmas apie NATO

2002.12.30
Lietuvos moksleiviai apie NATO galės mokytis ir iš Kristinos Gudonytės sukurto vaidybinio filmo "Visi už vieną". Beveik 1000 šio filmo kopijų gruodžio 30 d. krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius perdavė švietimo ir mokslo ministrui Algirdui Monkevičiui.
Filmą finansavo Krašto apsaugos ministerija, atsižvelgusi į žinomų menininkų, psichologų ir specialistų rekomendacijas. Kaip sakė krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius, šiuo filmu siekta suprantamai ir populiariai paaiškinti vaikams, kas yra NATO: "vaikams, kurie gyvens toje saugumo erdvėje, kurią mes dabar kuriame".
Filmo scenarijaus autorė ir režisierė Kristina Gudonytė sakė, kad "Visi už vieną" buvęs kietas riešutėlis. Anot režisierės, skeptikai netgi prognozavę, kad filmas apie NATO būsiąs sausas ir nuobodus, tačiau dabar kuo toliau, tuo labiau visiems patinka. "Ne tik vaikams, bet ir vyresnio amžiaus žmonėms", - pastebėjo K. Gudonytė.
Agnės vaidmenį sukūrusi Gabrielė Mišeikytė pasakojo, kad vaidinant sunkiausia buvo nesuklystant išvardinti visas NATO šalis, tačiau dabar atsakinėdama pamokoje nebesuklystų. "Filmuodamasi apie NATO daug sužinojau", - sakė Gabrielė.
Kosto vaidmenį sukūręs Dinas Tertelis sakė apie NATO ir taip žinojąs nemažai: "Užtenka kas trečią dieną įsijungti televizijos žinias, ir apie NATO sužinosi daug".
Filme taip pat vaidino žinomos Lietuvos teatro žvaigždės Regimantas Adomaitis (mokytojas), Saulius Balandis (tėvas). Pagrindiniai filmo herojai vaikai yra M. K. Čiurlionio menų gimnazijos moksleiviai. Kompiuterinę grafiką ir multiplikaciją atliko Artūras Bukauskas, muziką filmui sukūrė Laimis Vilkončius, filmo dainą atliko Judita Leitaitė.
Vaidybinio filmo perdavimo ceremonijoje švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius sakė džiaugiąsis puikia partneryste su Krašto apsaugos ministerija. "Krašto apsaugos ministerija supranta, kad pilietinis ugdymas, mokslas ir technologijos, švietimas suteiks pagreitį mūsų valstybei".
Itin glaudus Krašto apsaugos bei Švietimo ir mokslo ministerijų bendradarbiavimas tęsiasi jau dvejus metus. Tai ir mokyklų kompiuterizavimas (iš viso beveik 400 mokyklų gavo po 4 kompiuterinius komplektus), vasaros stovyklos vaikams, sportinė veikla, moksleivių konkursai, bendradarbiavimas su mokslo centrais, informacinė medžiaga, paskaitos, jaunimo mokymo ir globos įstaigų bendravimas su Lietuvos kariuomenės daliniais.
L. Linkevičius ir A. Monkevičius neatmetė galimybės, kad artimiausiu metu abi ministerijos pasirašys ilgalaikio bendradarbiavimo programą. "Atskiras idėjas ir projektus laikas sujungti į vieną bendrą ir ilgalaikį bendradarbiavimo planą", - sakė švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media