Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Dar 84 mokyklos naudosis Krašto apsaugos ministerijos pirktais kompiuteriais

2002.12.10
Gruodžio 11 d. krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius 4 kompiuterius ir kompiuterinę įrangą simboliškai perdavė Trakų raj. Onuškio vidurinei mokyklai.
Šiai – kaip ir kitoms 83 mokykloms - kompiuterius Krašto apsaugos ministerija pirko pagal bendrą su Švietimo ir mokslo ministerija mokyklų kompiuterizavimo programą "Mokyklų bendruomenių informavimas NATO ir saugumo klausimais".
Dalyvauti šioje programoje iš viso paraiškas pateikė 435 bendrojo lavinimo mokyklos, iš jų atrinktos – 84. Prioritetas buvo teikiamas kaimo vietovių mokykloms, atsižvelgiama į pedagogų kvalifikaciją informacinių technologijų srityje, į tai, kiek moksleivių naudojasi vienu kompiuteriu, kt.
"Krašto apsaugos ministerija prisideda prie daugelio strateginių klausimų sprendimo ir, pirmiausia, prie informacinės visuomenės kūrimo, piliečių elektroninio raštingumo ugdymo. Mokyklų kompiuterizacija susijusi su informacinio proceso plėtra, geresniu informacijos skleidimu Euroatlantinės integracijos procesuose, todėl šis projektas mums yra labai svarbus", - sakė krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius.
Komplektai, kuriuos sudaro keturi kompiuteriai bei kompiuterinė įranga, į atranką laimėjusias mokyklas jau pristatyti.
Visose 84 mokyklose vyks simbolinės kompiuterių perdavimo ceremonijos, kuriose kariuomenes atstovai įteiks mokyklų bendruomenėms ministro Lino Linkevičiaus pasirašytą perdavimo raštą, suvenyrų su kariuomenės simbolika, knygų, kompaktinių plokštelių, kitos informacinės medžiagos.
Krašto apsaugos ministerija šiam projektui įgyvendinti skyrė apie 1 mln. litų.
"Mokyklų bendruomenių informavimas NATO ir saugumo klausimais" programa yra bendro Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijų 2001 m. projekto tęsinys. Praėjusiais metais beveik už puspenkto milijono litų Krašto apsaugos ministerija 310 Lietuvos mokyklų nupirko ir sukomplektavo po 4 kompiuterius, spausdintuvą, skenerį, tinklo šakotuvą ir anglų kalbos mokymo programą bei programinę įrangą.
Tikimasi, kad šis abiejų ministerijų projektas prisidės prie informacinių ir komunikacinių technologijų diegimo švietimo sistemoje, mokinių patriotinio ugdymo bei informacijos apie Lietuvos kariuomenę ir Lietuvos siekius integruotis į NATO skleidimą.
Krašto apsaugos ministerija su mokyklomis bendradarbiauja ne tik pagal šią programą. Darbas su vaikais, paaugliais ir jaunimu – viena iš prioritetinių Krašto apsaugos ministerijos ryšių su visuomene krypčių.
Krašto apsaugos sistemoje nuolat vyksta įvairūs renginiai, skirti vaikams ar jaunimui. Daugelis karinių dalinių yra sudarę bendradarbiavimo sutartis su mokyklomis ar vaikų globos įstaigomis. Mokykloms teikiama įvairi informacinė medžiaga (kompaktinės plokštelės, filmai, knygos, kita), nuo pernai kartu su Lietuvos šaulių sąjunga organizuojamos mobilios stovyklos, kuriose ilsėjosi per 10 tūkstančių vaikų. Organizuojami įvairūs konkursai, paskaitos, kiti renginiai, kai kurie iš jų – kartu su visuomeninėmis organizacijomis. Kartu su mokyklomis kariuomenė organizuoja ir įvairius sportinius renginius.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media