Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Danija padėjo Lietuvos kariams tapti taikdariais "karštuose taškuose"

2002.10.28
Spalio 27–29 d. Lietuvoje vieši Danijos kariuomenės vadas generolas Hansas Jesperas Helsio.
"Lietuva dėjo didžiules pastangas, kurdama savo ginkluotąsias pajėgas, ir tai nenuėjo veltui – šiandien jūs turite savo kariuomenę", - pažymėjo generolas, susitikęs su krašto apsaugos ministru Linu Linkevičiumi.
Ministras L.Linkevičius pabrėžė, kad Danijos suteikta parama turėjo lemiamos svarbos kariuomenės ateičiai. 1994 metais buvo pradėtas bendras projektas, kai pirmieji Lietuvos taikdariai Danijos bataliono sudėtyje išvyko į misiją Kroatijoje, tapo proveržiu tarptautiniame bendradarbiavime.
Apžvelgdamas karių dalyvavimą tarptautinėse taikos palaikymo operacijose, ministras L.Linkevičius teigė, kad "viskas buvo padaryta aktyviai dalyvaujant Danijai, net ir tam tikros rizikos aplinkybėmis".
Pokalbyje buvo aptartas tolesnis dvišalis bendradarbiavimas, Lietuvos karinių dalinių galimybės dalyvauti tarptautiniuose junginiuose.
Kitais metais numatoma reorganizuoti tarptautines taikdarių pajėgas Balkanų regione. Bosnijoje ir Hercegovinoje dislokuotą Danijos batalioną, kuriame tarnauja Lietuvos bei Latvijos ir Estijos kariai, planuojama perkelti į Serbijos Kosovą.
Danijos kariuomenės vadas kalbėdamas apie NATO ir apskritai šiuolaikinių ginkluotųjų pajėgų ateitį, pažymėjo, kad jos tampa labiau daugianacionalinės, turi būti mobilios, greitai perdislokuojamos pajėgos, kad gebėtų greitai kartu imtis bendrų veiksmų.
Susitikimas su gen. mjr. J. KronkaičiuDanijos kariuomenės vadas gen. Hansas J. Helsio taip pat susitiko ir su Lietuvos kariuomenės vadu gen. mjr. Jonu Kronkaičiu. Susitikimo metu buvo aptarti dvišaliai ir daugiašaliai pastarųjų metų karinio bendradarbiavimo projektai, pasikeista nuomonėmis apie krašto apsaugos savanorių ir karinio rezervo panaudojimo perspektyvas. Pasibaigus susitikimui oficialios ceremonijos metu Lietuvos kariuomenės vadas įteikė gen. H.Helsio padėkos raštą Danijos Karalystės karinėms pajėgoms už ilgametį karinį bendradarbiavimą ir paramą Lietuvos kariuomenei rengiantis NATO narystei.
Danijos kariuomenės parama kuriant Lietuvos karines pajėgasNuo 1994m. pasirašius dvišalį susitarimą Danijos kariuomenė teikė įvairiapusę paramą kuriant Lietuvos kariuomenę. Karinis bendradarbiavimas ypač suintensyvėjo pastaraisiais metais, kai buvo įgyvendinami daugiašaliai gynybiniai projektai BALTSEA, BALTBAT, BALTRON, BALTNET, BALTDEFCOL. Prieš porą metų buvo pradėtas vienas iš pagrindinių bendradarbiavimo projektų – LITBAT. Po paruošiamųjų planavimo darbų pernai pradėtas komplektuoti pirmasis Nuolatinės parengties brigados (NPB) batalionas. Šių metų spalio mėnesį įvyko parodomosios šio bataliono pratybos, kuriose danų kariniai ekspertai labai teigiamai įvertino Lietuvos karinių pajėgų kovinį pasirengimą veikti pagal NATO sutarties 5-ąjį straipsnį. Dabar kuriamas Artilerijos batalionas, kuris priklausys NPB.

Danijos Karalystės karinės pajėgos daug padėjo rengiant įvairaus lygio Lietuvos karininkus. Vien Danijos karinių jūrų ir oro pajėgų akademijose studijuoja 14 lietuvių kariškių. Daugiau nei 800 karių apmokytų ir parengtų Danijoje dalyvavo tarptautinėse taikos palaikymo operacijose Kroatijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje. Toliau tęsiamas bendradarbiavimas kuriant Lietuvos karinio inžinierinio rengimo ir mokymo sistemą. Lietuvos kariai sėkmingai naudojasi danų įrengta taktinio treniruoklio klase, skirta štabo karių taktinių pratybų pravedimui ir planavimui. Danijos dėka Lietuvos kariuomenė šiuo metu gali naudotis skaitmeniniu žemėlapiu aprėpiančiu Baltijos šalių teritoriją. Vieno tokio kompaktinio disko, atitinkančio NATO standartus, sudarymas mūsų šaliai kainuotų 1 mln. JAV dol.
Remiantis oficialiais Danijos informacijos šaltiniais Baltijos šalims tenka 85 proc. visos Danijos paramos užsienio šalims. Iš jų daugiausia, 37 proc., gauna Lietuvos karinės pajėgos.
Šiandien Danijos kariuomenės vadas lankysis Mokomajame pulke ir MP LDK Algirdo Nuolatinės parengties batalione Rukloje.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media