Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Pasirašytas Lietuvos ir Azerbaidžano susitarimas dėl bendradarbiavimo karinėje srityje

2002.08.27
Rugpjūčio 27 d. Lietuvos krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius ir Vilniuje su oficialiu vizitu viešintis Azerbaidžano gynybos ministras generolas pulkininkas Safaras Abiyevas pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo karinėje srityje.
Po pasirašymo S.Abiyevas atkreipė dėmesį į konstruktyviai plėtojamus dvišalius ryšius - susitarimas pasirašomas Azerbaidžano gynybos ministro pirmojo vizito Lietuvoje metu.
Susitarime numatoma keistis patyrimu, susijusiu su dalyvavimu NATO programoje "Partnerystė taikos labui", teisinės bazės ginkluotosioms pajėgoms kūrimu, gynybos planavimu ir finansavimu, tarptautinėmis taikos palaikymo ir humanitarinėmis operacijomis, karinės aplinkosaugos problemomis bei kitais klausimais.
Daugelis šių temų buvo aptarta tą pačią dieną įvykusiame L.Linkevičiaus ir S.Abiyevo vadovaujamų delegacijų susitikime.
Kaip pažymėjo krašto apsaugos ministras L.Linkevičius, Lietuva neturi ambicijų savo iniciatyvomis išspręsti problemas, kurių yra Pietų Kaukazo šalių tarpusavio santykiuose. Tačiau norima pasidalyti karinio bendradarbiavimo iniciatyvomis ir patirtimi, kuri Baltijos regione buvo sukaupta per pastarąjį dešimtmetį.
Pasak L.Linkevičiaus, Lietuva tikisi, kad jau sukurti bendradarbiavimo mechanizmai gali padėti stiprinti saugumo aplinką ir tolimesniuose, nacionaline specifika skirtinguose regionuose.
Azerbaidžano gynybos ministras S.Abiyevas pabrėžė, jog abi šalis vienija tas pats tikslas - Lietuva siekia tapti NATO nare, Azerbaidžanas irgi norėtų įgyvendinti šį siekį. "Norėtume iš jūsų daug ko pasimokyti", – sakė generolas pulkininkas S.Abiyevas.
Ministrų susitikime buvo sutarta, kad politinėse karinės konsultacijose bus aptartos detalesnės, abiem šalims priimtinos bendradarbiavimo priemonės. Azerbaidžano gynybos ministrą sudomino galimybė pasiųsti savo atstovą mokytis į tarptautinį Baltijos gynybos koledžą (BALTDEFCOL), dalyvauti specializuotuose kursuose.
Azerbaidžano gynybos ministras S.Abiyevas pakvietė krašto apsaugos ministrą L.Linkevičių su atsakomuoju vizitu apsilankyti Baku.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media