Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Lietuva ir Rusija karinį bendradarbiavimą stiprins tarpusavio pasitikėjimo priemonėmis

2002.07.30
Liepos 30 d. Palangos "Auskos" svečių namuose įvyko Lietuvos krašto apsaugos ministro Lino Linkevičiaus ir Rusijos gynybos ministro Sergejaus Ivanovo vadovaujamų delegacijų susitikimas. Rusijos gynybos ministras S. Ivanovas pažymėjo, kad nė su viena iš Baltijos šalių nėra tokio artimo ir intensyvaus bendradarbiavimo kaip su Lietuva. Šis bendradarbiavimas yra plėtojamas ne tik kariniu lygiu, bet ir politikos bei kitose srityse.
Lietuvos krašto apsaugos ministras L. Linkevičius pasiūlė bendradarbiavimą sustiprinti saugumą ir tarpusavio pasitikėjimą skatinančiomis priemonėmis. Pasiūlyta įsteigti telefono liniją tarp Lietuvos karinių oro pajėgų ir Kaliningrado, kad būtų galima keistis informacija apie skrydžius pasienyje, taip pat iškelta idėja keistis pranešimais apie didžiausias šalių teritorijoje vykstančias pratybas, kurių nebūtina skelbti pagal Vienos dokumentą.
Pasak L. Linkevičiaus, tai taptų akivaizdžiu žingsniu glaudesnio bendradarbiavimo kryptimi.
Sutarta, kad artimiausiu metu Rusijos gynybos ministerija praneš, kada Maskvoje bus surengtas antrasis gynybos ekspertų konsultacijų etapas.
Rusijos kariškiai pakviesti dalyvauti tarptautinėse pratybose "Amber Hope 2003", kurios vyks Lietuvos teritorijoje, jų atstovai kviečiami dalyvauti Vilniuje rengiamuose kariniuose aplinkosaugos kursuose, krizių valdymo seminare.
Susitikime patvirtinta, kad priimtas Lietuvos kvietimas dviems Rusijos kariniams laivams minų medžiotojams apsilankyti Klaipėdoje. Laivai atplauks šių metų rugsėjį. Tai bus pirmas Rusijos karo laivų vizitas Lietuvos uoste nuo Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo.
Ministras Sergejus Ivanovas teigiamai įvertino karštos linijos su Kaliningradu idėją, nes tai padėtų išvengti galimų incidentų Europos centre.
Delegacijų susitikime buvo kalbėta apie perspektyvas plėtoti karinį bendradarbiavimą kultūros bei sporto srityse.
Susitikime aptartas Rusijos karinis tranzitas per Lietuvą, susikaupusio nenaudojamo raketinio kuro išvežimo problema, taip pat vizų Rusijos gyventojams, vykstantiems per Lietuvos teritoriją į Kaliningradą, klausimas.
Ministras L. Linkevičius atkreipė dėmesį, kad šie dalykai – nėra Lietuvos krašto apsaugos ministerijos atsakomybės sritis, tačiau išsakytos problemos bus įdėmiai apsvarstytos. L. Linkevičius pabrėžė, kad Lietuva, siekdama tapti NATO ir ES nare, negali pažeisti Europos teisės, atsisakyti prisiimtų įsipareigojimų.
Ministras S. Ivanovas informavo apie Rusijos Šiaurės Vakarų karinėje grupuotėje vykdomą karinę reformą, mažinamas pajėgas.
Susitikime dalyvavo krašto apsaugos viceministras Jonas Gečas, ministerijos sekretorius Povilas Malakauskas, LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Seimo narys Alvydas Sadeckas, Lietuvos lauko pajėgų vadas brigados generolas Valdas Tutkus, Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kapitonas Kęstutis Macijauskas, Baltijos laivyno vadas admirolas Vladimiras Valujevas, kiti Rusijos gynybos ministerijos bei Lietuvos krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministerijų pareigūnai.
Rusijos gynybos ministras S. Ivanovas liepos 29-31 d. su darbo vizitu vieši Lietuvos pajūryje. Ministro darbotvarkėje yra numatytas laikas poilsiui, susipažinimui su Lietuvos kurortu.
Rita Grumadaitė, 8 698 43046
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media