Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

 

 

Karo akademijoje aptartos aktualios Lietuvos kariuomenės transporto plėtros problemos

2002.05.29
Gegužės 22 dieną Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje įvyko mokslinis praktinis seminaras "Aktualios transporto plėtros problemos kariuomenėje", kurį suorganizavo Inžinerinės vadybos katedra.
Seminaro tikslas – atskleisti ir įvertinti naujausias bendrojo ir karinio transporto plėtros problemas Lietuvoje, numatyti būdus joms spręsti.Renginį atidarė Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Algis Vaičeliūnas.
Akademijos vadovas įžanginėje kalboje pastebėjo, kad šis mokslinis praktinis seminaras, kaip ir kiti panašaus pobūdžio renginiai, suorganizuotas ne tik dėl paties mokslo. Jo išvados turės ir didelės taikomosios reikšmės. Inžinerinės vadybos katedros mokslininkai drauge su kolegomis iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto, pasinaudodami čia išsakytomis mintimis, ir toliau sėkmingai plėtos mokslinį darbą "Ekologiškai švaraus transporto perspektyvos Lietuvoje", kurį užsakė Krašto apsaugos ministerija.
"Ne vienerių metų kruopščios analizės reikalaujantys tyrimai yra ne tik nauji, aktualūs, bet ir naudingi krašto apsaugos sistemai",- sakė Akademijos viršininkas, linkėdamas mokslininkams ir ateityje neatitrūkti nuo karinių dalykų, studijuoti juos ne tik teoriškai. Renginio šeimininkas paragino akademinės bendruomenės atstovus dažniau lankytis kariniuose daliniuose, kur susipažintų su naujausiais transporto mokslo bei technikos pasiekimais.
Seminaras "Aktualios transporto plėtros problemos kariuomenėje" yra jau trečiasis Inžinerinės vadybos katedros mokslininkų renginys per pastarąjį pusmetį. Ir čia išryškėja pozityvi tendencija. Sudėtingas, karinę veiklą analizuojančias problemas sėkmingai nagrinėja ne tik krašto apsaugos sistemos padalinių specialistai ir Karo akademijos mokslininkai. Seminaruose gausiai dalyvauja kompetentingi atitinkamų sričių žinovai iš visos Lietuvos mokslinių institutų, universitetų, valdžios institucijų.
Karo akademijos mokslininkai seminare skaitė tris pranešimus. Prof. Algimantas Ambrazevičius apibūdino XXI a Lietuvos transporto energetiką, ekologiją ir ekonomiką. Prelegentas auditorijos dėmesiui pateikė originalių idėjų, kurios bus įgyvendinamos kariniame ir civiliniame transporte.
Dėstytoja Liuda Burinskienė kalbėjo apie naujausius šarvuočius, jų perspektyvas, jėgainių ypatumus, o jos kolega Stasys Buteliauskas – apie unikalių karinių UNIMOG sunkvežimių, kuriuos žada įsigyti KAM, technines galimybes ir jų panaudojimo perspektyvas Lietuvoje.
Didelio auditorijos dėmesio sulaukė KAM Gynybos štabo specialistų pasisakymai. Apie Lietuvos kariuomenės transporto dabartį ir ateities perspektyvą kalbėjo vyr. specialistas mjr. Henrikas Krivickas. Buvo atkreiptas dėmesys, kad šiuo metu kariuomenėje yra maždaug 40 modelių automobilių, kas apsunkina jų remontą ir eksploataciją. Dėl to reikalinga standartizuoti transporto techniką, panaudojant kuo mažiau modelių. Mjr. Henriko Krivicko pranešimo temą pratęsė mjr. Virginijus Jusys. Pranešėjas apžvelgė NATO standartizacijos tendencijas Lietuvoje ir pateikė rekomendacijų, kaip tai bus galima pritaikyti transporto srityje.
Karinių jūsų pajėgų atstovas kmd. ltn. Algis Rukas pasidalino su auditorija karinių jūrų pajėgų logistikos problemomis, nurodė svečių laivų aptarnavimo problemas ir atkreipė dėmesį į aukštos kvalifikacijos logistikos specialistų trūkumą.
Analogiškai karinių oro pajėgų logistikos aspektus nušvietė KOP mjr. Sigitas Gudeika, supažindindamas auditoriją su KOP struktūra, technika, logistikos skirtumais, palyginus su sausumos kariuomene.Daug dėmesio karinio transporto problemų tyrinėjimui skiriama visuose Lietuvos technikos universitetuose. VGTU doc. Alvydas Pikūnas supažindino auditoriją, kaip karinio transporto problemos gali būti tiriamos Automobilių transporto katedroje. Mokslininkas supažindino susirinkusiuosius su 8 mokslinių darbų tematika ir jų galimybėmis pritaikant rezultatus kariuomenėje.
Įdomūs ir turiningi buvo KTU profesorių pranešimai. Algirdas Jurkauskas ir Jonas Sapragonas pateikė naujų idėjų rengiant transporto specialistus dirbti kariuomenei būdingose ekstremaliose situacijose ir gerinant darbo sąlygas dirbant su karine technika: mažinant vibracijas, triukšmą ir užterštumą.
LŽŪU prof. Povilo Sirvydo ir doc. Aleksandro Kirkos bendrame pranešime "Transporto priemonių tyrimų LŽŪU rezultatų taikymas gynybos reikmėms" buvo atkreiptas dėmesys į biodegalų ir alternatyviojo kuro panaudojimo galimybes Lietuvos kariuomenėje ir civiliniame transporte.
Šiai aktualiai mokslinei temai buvo skirtas ir Susisiekimo ministerijos vyr. specialisto Vytauto Gūžio ir dr. Vigilijaus Sadausko pranešimas, kuriame be technologinės dalies, buvo pateikta ir teisiniai biokuro panaudojimo aspektai.
Seminaro pabaigoje KA Inžinerinės vadybos katedros vedėjas doc. Juozas Baublys apibendrino pranešimų medžiagą, kuri bus plačiai naudojama rengiant kariūnų inžinerinės vadybos bakalauro studijų programas. Doc. Juozas Baublys seminaro dalyviams palinkėjo ir toliau sėkmingai bendradarbiauti keliant Karo akademijoje rengiamų būsimųjų būrių vadų kvalifikaciją ir sprendžiant aktualias transporto plėtros problemas Lietuvos kariuomenėje.
Alina Žebrauskaitė (212-6702)Kęstučio Dijoko nuotraukoje:Seminaro vedėjas prof. Algimantas Ambrazevičius ir pirmasis pranešėjas – Karo akademijos viršininkas plk. Algis Vaičeliūnas
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media