Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Lietuva sėkmingai dalyvauja vienose didžiausių NATO pratybų

2002.03.05
Kovo 1 – 15 d. Lenkijoje ir Norvegijoje vyksta vienos didžiausių pastarojo metų NATO pratybų "Strong Resolve 2002", kuriose dalyvauja ir Lietuvos kariai – Marijampolės bataliono pėstininkų būrys, Baltijos bataliono kariai, 7 karininkai, dirbantys tarptautiniame pratybų štabe. Karinėms oro pajėgoms atstovauja sraigtasparnis MI-17 ir lėktuvas AN-26. Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas "Sūduvis" pratybose atstovauja Baltijos eskadrą BALTRON.
Pratybose Norvegijoje (Trenelago rajone) dalyvauja tik NATO šalys: Belgija, Čekija Danija, Didžioji Britanija, Italija, Ispanija, JAV, Lenkija, Norvegija, Olandija, Portugalija, Prancūzija ir Vokietija. Lenkijoje (Drawsko Pomorskie poligone ir kitose teritorijose) su NATO šalimis dalyvauja ir šalys-partnerės.
Norvegijoje treniruojamasi, kaip organizuoti bendrą (kolektyvinę) gynybą, užpuolus vieną iš NATO šalių. Šiuose mokymuose dalyvauja jūrų bei oro pajėgos: daugiau nei 47 kariniai laivai ir daugiau nei 130 karinių lėktuvų. Norvegija buvo pasirinkta ir dėlto, kad visos operacijos būtų atliekamos sunkesnėmis sąlygomis. Anot Norvegijos ginkluotųjų pajėgų vado Sigurdo Frisvolo, NATO reikia patirties, tokias operacijas atliekant šaltos žiemos sąlygomis, o kaip tik tokią patirtį galima įgyti pratybose Norvegijoje.
Lenkijos teritorijoje bus vykdomos tik taikos palaikymo operacijos. Iš viso pratybose dalyvauja apie 40 tūkst. iš 24 šalių (NATO ir šalių partnerių): Belgijos, Čekijos, Danijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Olandijos, Norvegijos, Lenkijos, Portugalijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir JAV. Šalys partnerės: Austrija, Bulgarija, Estija, Latvija, Lietuva, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Švedija, Ukraina ir Uzbekija.
Pagrindinis pratybų štabas Lenkijoje yra įsikūręs Štetine NORTHEAST korpuso teritorijoje.
Lietuvos kariai pratybose aktyviai dalyvauja ir taikos palaikymo operacijose pratybų teritorijoje, ir pratyboms vadovaujančiuose štabuose.
Ypatinga užduotis patikėta Baltijos šalių batalionui BALTBAT, - jo štabas vadovauja tarptautiniam batalionui, dislokuotam pietinėje Drawsko Pomorskie poligono dalyje. Batalione be trijų Baltijos šalių dalyvauja Ukraina ir Bulgarija, - iš viso 420 karių, kuriems vadovauja BALTBAT vadas mjr. Darius Petryla. Batalionas yra Danijos brigados sudėtyje.
"Aš manau, mes esame vienas daugiašališkiausių batalionų pasaulyje", - sako majoras Kristian Lorentzen iš Danijos, Operacijų planavimo štabo. Jis dirbo beveik metus, ruošdamas BALTBAT dalyvavimą pratybose. Bataliono vadas mjr. A. Petryla kol kas patenkintas savo daugianacionalinių padaliniu. Danų kariškių nuomone, į karines operacijas paprastai neturėtų būti įtraukiami tarptautiniai padaliniai, žemesni nei bataliono lygio, bet, kadangi į "Strong Resolve 2002" įtrauktos ir krizių valdymo operacijos, majoras K. Lorentzen mano, kad daugiatautiškumas tarptautiniame batalione reikalingas dalykas.
Marijampolės MPB karių būrys (37 kariai), vadovaujamas kpt. D.Savicko, taip pat dalyvauja to paties tarptautinio bataliono sudėtyje.
Iš Drawsko Pomorskie poligono vrš. A. Nakvosas
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media