Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Kuriama kompiuterinė piliečių karinės prievolės valdymo ir apskaitos sistema

2002.03.21
Kovo 22 d. KAM Gynybos štabo konferencijų salėje vyks BALTPERS projekto pristatymas, kurio metu projekto vadovai (Švedijos nacionalinės karo prievolės administracijos "Pliktverket" atstovai) pristatys atliktus darbus ir informuos apie tolesnę jų eigą.BALPTERS - tai bendras Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Švedijos projektas, kurio tikslas sukurti modernią kompiuterinę piliečių karinės prievolės valdymo ir apskaitos sistemą.
Naujoji duomenų kaupimo ir saugojimo sistema susideda iš trijų dalių: centrinės duomenų bazės, apskričių duomenų bazių ir rajoninių duomenų bazių. Duomenys bazėse paskirstyti hierarchijos principu pagal organizacijas: kiekviena organizacija turi tik jai priklausančius duomenis ir aukštesnio lygio organizacija turi visų jai priklausančių organizacijų duomenis.
Centrinėje duomenų bazėje saugomi visi duomenys apie kiekvieną karo prievolininką, išskyrus jo detalias medicininio patikrinimo diagnozes, organizacijų struktūros ir tarnybos postų duomenys (jie saugomi regioninių karo prievolės centrų . Kitaip tariant informaciją turėtų teikti švietimo įstaigos, policija, Vidaus reikalų ministerija, teismai, Statistikos departamentas, civilinės metrikacijos įstaigos, darbo biržos, darbovietės, socialinės apsaugos įstaigos bei savivaldybių administracijos ir t.t. Šiais metais Krašto apsaugos ministerija pradėjo bendradarbiauti su Vidaus reikalų ministerija informacijos teikimo klausimais.
Apskričių duomenų bazėse saugomi apskrities šaukiamojo amžiaus jaunuolių pirminės registracijos duomenys. Į jas turimi duomenys perduodami iš centrinės duomenų bazės ir paskirstomi apskričiai priklausantiems rajonams. Rajonuose papildyti duomenys per apskritis eksportuojami į centrinę duomenų bazę.
Rajoninės duomenų bazės yra įdiegiamos personaliniuose kompiuteriuose. Jose saugomi rajono šaukiamojo amžiaus jaunuolių pirminės registracijos duomenys. Į rajonines duomenų bazes duomenys importuojami iš apskričių duomenų bazių ir jų pagrindu jaunuoliai šaukiami pirminei registracijai. Registracijos ir pirminio patikrinimo metu papildyti duomenys eksportuojami į apskričių duomenų bazes.
BALTPERS projekto pagrindu sukurta moderni duomenų kaupimo ir saugojimo sistema padės efektyviau įgyvendinti karo prievolės administravimą visais lygiais.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media