Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Aktualijos

Nematoma karinių poligonų pusė – saugo ne tik žmones
2022.04.14
img

Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, stiprinama mūsų krašto apsauga. Skubos tvarka bus atkurtas Rūdninkų poligonas. Kilo klausimų banga, koks bus jo poveikis aplinkai ir ten gyvenančioms saugomoms rūšims. Gamtosaugos ekspertė botanikė dr. Dalytė Matulevičiūtė ir majoras Nerijus Rocevičius, atsakingas už Rūdninkų poligono atkūrimą, pasakoja apie nematomą ir daugeliui nežinomą karinių poligonų pusę – jų reikšmę gamtinėms buveinėms.

 

null
Seimas pritarė Rūdninkų poligono įkūrimui: pradedami įrengimo darbai
2022.04.14
img

Rusijos karinei agresijai Ukrainoje keliant grėsmę ir Lietuvos nacionaliniam saugumui, spartinami visi krašto apsaugos sistemos projektai, kurie prisidėtų prie Lietuvos kariuomenės stiprinimo, tarp jų – ir Rūdninkų poligono atkūrimas. Balandžio 14 d. LR Seimas skubos tvarka pritarė Rūdninkų poligono įstatymui, kuriuo remiantis bus inicijuojami ir pradedami vykdyti poligonui būtinos laikinos ir nuolatinės infrastuktūros projektavimo ir rangos darbai.

 

null
Su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojais susitikęs viceministras Ž. Tomkus: Madride turi būti priimti sprendimai dėl atgrasymo ir gynybos sustiprinimo Aljanso rytinėje dalyje
2022.04.14
img

„Rusijos karas prieš Ukrainą yra esminis lūžis, jis negrįžtamai keičia Europos ir globalų saugumą. Rusija yra ilgalaikė karinė grėsmė, todėl Aljansas privalo stiprinti kolektyvinius atgrasymo ir gynybos pajėgumus“, – sako krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus.

null
Kuriamas pažangus lietuviškas įrankis, skirtas informacinių grėsmių prevencijai
2022.04.14
img

Balandžio 20 d. tarptautinėje konferencijoje „Networking on Sustainable Security in the Dynamic Environment“ bus pristatyti pirminiai projekto „Nacionalinės informacinio poveikio atpažinimo ir analizės ekosistemos (NAAS) sukūrimas“ rezultatai. NAAS projekto kuriamas unikalus kovos su dezinformacija įrankis bus vienas pirmųjų Europos Sąjungoje (ES). Jo kūrimo iššūkius ir atradimus konferencijoje pristatys trys komandos: UAB „Elsis Pro“ su UAB „Tilde informacinės technologijos“, Vytauto Didžiojo universitetas su TNO bei Kauno technologijos universitetas su CERTH. 

null
Karo akademija atvers duris norintiems susipažinti su būsimais Lietuvos kariuomenės karininkais
2022.04.12
img

Balandžio 15 d., 10.00 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje prasidės renginys „Diena su kariūnais“ – atvirų durų diena, kurios metu lankytojams bus atvertos vienintelės šalyje aukštosios universitetinės karo mokyklos durys.

 

null
Reagavimo į orlaivių skrydžius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: balandžio 4 – 10 d.
2022.04.11
img

Balandžio 4 – 10 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 8 kartus kilo patruliuoti palei Baltijos šalių oro erdvės sieną su Rusijos Federacija (RF) ir Baltarusija bei atpažinti ir lydėti skrydžio taisykles tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros pažeidusių RF orlaivių.

null
Ministras A. Anušauskas: siekiame, kad NATO priešakinių pajėgų batalionai taptų brigadomis
2022.04.11
img

„Lietuva kartu su kitomis NATO rytinio pakraščio valstybėmis siekia, kad NATO priešakinių pajėgų batalionų kovinės grupės būtų sustiprintos iki priešakinių brigadų“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, kuris balandžio 11 d. susitiko su Vokietijos gynybos ministerijos parlamentiniu valstybės sekretoriumi Thomasu Hitschleriu.

null
Viceministras V. Semeška po susitikimo su Vokietijos gynybos ministerijos parlamentiniu valstybės sekretoriumi: tinkamas gynybos finansavimas yra pamatinė priemonė grėsmei atremti
2022.04.11
img

„Lietuva šiemet padidino gynybos biudžetą iki 2,52 proc. BVP ir yra pasirengusi toliau didinti savo išlaidas krašto apsaugai, kad prisidėtų prie naujos NATO atgrasymo ir gynybos adaptacijos įgyvendinimo”, – sako krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška. Jis šiandien susitiko su Lietuvoje viešinčiu Vokietijos gynybos ministerijos parlamentiniu valstybės sekretoriumi Thomasu Hitschleriu.

 

null
M. Abukevičius: atgrasymas ir gynyba mūsų regione remiasi dviem pagrindiniais elementais – nuolatiniu ir reikšmingu NATO ir JAV buvimu
2022.04.08
img

„Rusijos invazija į Ukrainą saugumo situaciją Europoje keičia iš esmės. Todėl reikalingi ilgalaikiai sprendimai dėl stiprios priešakinės gynybos mūsų regione ir realūs gynybos planai. Tikimės, kad sprendimai Madride atspindės naują realybę“, – teigė krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius ketvirtadienį Vašingtone susitikęs su JAV gynybos sekretoriaus pavaduotoju politikai dr. Colinu Kahlu. 

 

null
Lietuva ir Jungtinės Amerikos Valstijos stiprina pastangas užkardant kibernetines grėsmes
2022.04.08
img

„Lietuva ir JAV vienodai vertina kibernetinio saugumo grėsmes, todėl svarbu stiprinti bendradarbiavimą ir informacijos apsikeitimą“, – pabrėžė krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius susitikimuose su Nacionalinio saugumo patarėjo pavaduotoja kibernetinei politikai ir besivystančiomis technologijoms Anne Neuberger ir Gynybos departamento sekretoriaus padėjėjo pavaduotoja Mieke Eoyang.

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 20 21 22 |Pirmyn
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media