Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Aktualijos

Daugiau kaip 1200 viešojo sektoriaus darbuotojų sustiprino savo kibernetinio saugumo žinias
2022.04.25
img

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) nuo metų pradžios vykdė kompleksinius kibernetinio saugumo mokymus valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų dirbantiesiems. Per keturis mėnesius iš viso juos baigė daugiau nei 1200 viešojo sektoriaus darbuotojų.

null
V. Semeška: norime, kad naujasis Rūdninkų poligonas teiktų abipusę naudą – tiek stiprėjančiai Lietuvos kariuomenei, tiek vietos gyventojams
2022.04.25
img

Rusijos karinei agresijai Ukrainoje keliant grėsmę ir Lietuvos nacionaliniam saugumui, spartinami visi krašto apsaugos sistemos projektai, kurie prisidėtų prie Lietuvos kariuomenės stiprinimo, tarp jų – ir Rūdninkų poligono atkūrimas, kuriam balandžio 14 d. skubos tvarka pritarė LR Seimas. Aptarti Rūdninkų poligono vystymo eigos šiandien krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška ir ministerijos komanda, atsakinga už Rūdninkų poligono atkūrimą, susitiko su Šalčininkų rajono savivaldybės meru Zdzislav Palevič, tarybos nariais, administracijos vadovais ir Baltosios Vokės seniūnu Genadij Baranovič.

 

null
Planuojant antrąjį pėstininkų kovos mašinų įsigijimą, bus statomos šarvuočių dirbtuvės Rukloje
2022.04.22
img

Krašto apsaugos ministerijai derantis dėl antrojo „Vilkų“ įsigijimo etapo, praėjusią savaitę Infrastruktūros valdymo agentūra pasirašė sutartį su UAB „Jungtiniai projektai“ dėl pėstininkų kovos mašinų dirbtuvių Rukloje statybos darbų.

null
Viceministras M. Abukevičius su kolegomis iš Estijos ir Latvijos aptarė poreikį stiprinti NATO pajėgų buvimą regione
2022.04.22
img

Krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius balandžio 21-22 dienomis lankosi Rygoje, kur su Latvijos gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi Jāniu Garisons aptarė saugumo situaciją, paramą Ukrainai, Baltijos valstybių bendrus projektus ir naujas iniciatyvas. Viceministras taip pat susitiko su Latvijos kibernetinio saugumo specialistais ir diskutavo apie bendradarbiavimo galimybes kibernetinio saugumo srityje.

null
Reagavimo į orlaivių skrydžius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: balandžio 11 – 17 d.
2022.04.19
img

Balandžio 11 – 17 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 11 kartų kilo patruliuoti palei Baltijos šalių oro erdvės sieną su Rusijos Federacija (RF) ir Baltarusija bei atpažinti ir lydėti skrydžio taisykles tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros pažeidusių RF orlaivių.

null
Prasidėjo derybos dėl antrojo pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ įsigijimo etapo
2022.04.19
img

Balandžio 19 d. krašto apsaugos viceministro Viliaus Semeškos vadovaujama delegacija Miunchene susitiko su tarptautinės ginkluotės pirkimo organizacijos OCCAR, konsorciumo ARTEC ir įmonių „Krauss-Maffei Weggman“ bei „Rheinmetall“ atstovais, su kuriais aptartos galimybės Lietuvai toliau tiekti pėstininkų kovos mašinas „Vilkas“ („Boxer“).

 

null
Pasiruošimas pirmininkauti ES tarybai: Čekijos delegacija su Lietuvos atstovais aptarė kibernetinio saugumo politikos prioritetus
2022.04.19
img

Krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius balandžio 19 d. susitiko su Lietuvoje apsilankiusiais Čekijos Užsienio reikalų ministerijos Kibernetinio saugumo departamento ir Čekijos Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovais bei Čekijos ambasadoriumi Lietuvoje Vitu Korseltu. Aptarti liepą pirmininkavimą Europos Sąjungos tarybai perimsiančios Čekijos prioritetai kibernetinio saugumo politikos srityje.

null
Krašto apsaugos ministerija kviečia Lietuvos mokslo ir verslo atstovus dalyvauti skraidančiojo šaudmens sukūrimo konkurse
2022.04.15
img

Skatinant Lietuvos gynybos pramonės augimą bei mokslo institucijų domėjimąsi gynybos technologijomis Krašto apsaugos ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra inicijavo lietuviško skraidančio šaudmens (angl. loitering munition) sukūrimo projekto konkursą ir kviečia jame dalyvauti Lietuvos įmones, mokslo ir studijų institucijas. Taktinio lygmens skraidantysis šaudmuo yra iki šiol kitų šalių kariuomenėse naudotas gana naujas kovos pajėgumas, kuris būtų naudingas ir Lietuvos kariuomenėje tiek atgrasymo, tiek gynybos tikslais.

null
Atvirų durų dieną Karo akademija lankytojams plačiai atvėrė duris
2022.04.15
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje balandžio 15 d. surengta atvirų durų „Diena su kariūnais“. Lankytojai galėjo apsilankyti vienintelėje šalyje aukštojoje universitetinėje karo mokykloje ir iš arti pamatyti, kaip gyvena ir mokosi būsimi Lietuvos karininkai vadai. Tarnybą jie pradeda Lietuvos kariuomenėje, todėl savo veiklą pristatė ir įvairūs jos daliniai, su išskirtine tarnyba supažindino NATO sąjungininkai, tarnaujantys Lietuvoje.

null
Išbandytas Saugiojo valstybinio duomenų perdavimo tinklo veikimas krizės atveju
2022.04.14
img

Siekiant stiprinti Lietuvos atsparumą kibernetiniams incidentams Kertinis valstybės telekomunikacijų centras (KVTC) šios savaitės pradžioje organizavo Saugiojo valstybinio duomenų perdavimo tinklo (Saugusis tinklas) veiklos tęstinumo išbandymą nutrūkus tarptautiniam interneto ryšiui.

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 20 21 22 |Pirmyn
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media