Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Aktualijos

Kovai su priešu ir karui reikia ruoštis dar taikos metu
2022.04.29
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Karo mokslų informacijos ir leidybos centre balandžio 28 d. buvo pristatyta akademijos išleista mokslo studija „Kaip laimėti partizaninį karą?“, kurios autoriai – Artur Plokšto, Andrejus Demeško ir Irmantas Grušauskas.

 

null
Viceministras Ž. Tomkus su Estijos delegacija aptarė gynybos planavimo, mobilizacijos, krizių ir ekstremalių situacijų valdymo klausimus
2022.04.28
img

„Visuotinės gynybos principo įtvirtinimas yra vienas svarbiausių nacionalinio saugumo darbotvarkės klausimų. Rusijos karo prieš Ukrainą akivaizdoje svarbu ne tik spartinti gynybinių pajėgumų plėtrą, bet ypatingą dėmesį skirti sąveikai su civilinėmis institucijomis, taip pat ir piliečių pasirengimui valstybės gynybai“, – sakė krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, kuris balandžio 27 dieną susitiko su Estijos gynybos ministerijos sekretoriumi Lauri Abel ir Estijos Parengties gynybai departamento atstovais.

null
Viceministras M. Abukevičius padėkojo Ispanijai už indėlį į regiono gynybą: nuo rytinės NATO dalies saugumo priklausys viso Aljanso saugumas
2022.04.28
img

„Nuo rytinės NATO dalies saugumo priklausys viso Aljanso saugumas. Jei būsime pasirengę apginti labiausiai pažeidžiamą regioną, būsime pasirengę apginti visą Aljansą“, – sakė krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius, kuris balandžio 28 dieną susitiko su Lietuvoje apsilankiusiu Ispanijos užsienio reikalų ministru José Manueliu Albaresu Bueno.

null
Su Suomijos gynybos ministerija atnaujintas bendradarbiavimo įsigijimų srityje memorandumas
2022.04.27
img

Lietuvos ir Suomijos gynybos ministerijos atnaujino bendradarbiavimo įsigijimų srityje susitarimo memorandumą, kuriuo toliau sieks stiprinti ir plėsti dvišalį bendradarbiavimą ginkluotės ir gynybos technologijų srityje, sudaryti galimybes šalims lengviau keistis informacija, plėtoti mokslinius tyrimus ir vykdyti bendrus pirkimus.

 

null
Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas su vizitu lankysis JAV
2022.04.27
img

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas balandžio 27 dieną išvyksta į Jungtines Amerikos Valstijas, kur dalyvaus Sedonoje (Arizona) vyksiančiame McCaino tarptautinės lyderystės instituto organizuojamame forume.

null
Krašto apsaugos sistemos įsigijimų efektyvumo vertinimas: kiekvienas kariuomenės pajėgumams išleidžiamas euras kuria svarbią pridėtinę vertę
2022.04.27
img

Vykdant krašto apsaugos sistemos įsigijimus, itin svarbus yra efektyvus resursų panaudojimas ir skaidrumas, o šiam tikslui Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos savo veiklą vertina pagal trylika esminių rodiklių. Nuo 2018 m. veikianti Gynybos resursų agentūra, atsakinga už ginkluotės projektus, karinių atsargų įsigijimą, krašto apsaugos sistemos centralizuotų pirkimų organizavimą ir vykdymą, skelbia 2021 m. krašto apsaugos sistemos centralizuotų pirkimų efektyvumo ir skaidrumo rodiklių rezultatus.

null
Ministras A. Anušauskas vyksta į Vokietiją: dalyvaus JAV inicijuotame pasitarime dėl paramos Ukrainai
2022.04.26
img

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas balandžio 26 d. išvyko į Vokietiją, kur Jungtinių Amerikos Valstijų karinėje bazėje Ramšteine JAV gynybos sekretoriaus Lloydo J. Austino kvietimu sąjungininkai ir partneriai tarsis dėl Ukrainos karinių pajėgumų stiprinimo ir ilgalaikių šalies saugumo poreikių.

null
JAV inicijuotame pasitarime dalyvavęs A. Anušauskas: esame pasiryžę visokeriopai prisidėti prie ilgalaikio Ukrainos ginkluotųjų pajėgų stiprinimo
2022.04.26
img

„Sunku tikėtis greitos šio karo pabaigos, todėl esame pasiryžę visokeriopai prisidėti prie ilgalaikio Ukrainos ginkluotųjų pajėgų stiprinimo. Kartu turime parengti Ukrainos karinio atstatymo programą, užtikrinti perginklavimą ir efektyviai atliepti pagrindinius šalies poreikius“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, kuris balandžio 26 d. Vokietijoje esančioje JAV karinėje bazėje Ramšteine dalyvavo pasitarime dėl Ukrainos karinių pajėgumų stiprinimo ir ilgalaikių šalies saugumo poreikių.

null
Lietuvos krašto apsaugos sistemai – 32-eji: šiandien sistemos kariai ir tarnautojai dar labiau jaučia savo darbo ir tarnybos prasmę
2022.04.25
img

Balandžio 25 d. sukanka 32-eji metai nuo Krašto apsaugos departamento įkūrimo – tai laikoma formalia Lietuvos kariuomenės ir visos krašto apsaugos sistemos atkūrimo pradžia. Ši data minima ir kaip Krašto apsaugos ministerijos gimimo diena. Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, pradėjusi savo kelią nuo Krašto apsaugos departamento, šiandien Krašto apsaugos ministerijos bendruomenė yra branduolys, kuris formuoja ir įgyvendina krašto apsaugos sistemos politiką, euroatlantinės integracijos procesus. Ministras pasveikino šios sistemos kūrėjus, savanorius, darbuotojus ir karius, palinkėjo sėkmės darbuose ir tarnyboje.

null
Reagavimo į orlaivių skrydžius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: balandžio 18 – 24 d.
2022.04.25
img

Balandžio 18 – 24 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 6 kartus kilo patruliuoti palei Baltijos šalių oro erdvės sieną su Rusijos Federacija (RF) ir Baltarusija bei atpažinti ir lydėti skrydžio taisykles tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros pažeidusių RF orlaivių.

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 20 21 22 |Pirmyn
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media