Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

NATO reikšmingai sustiprino Lietuvos saugumą papildomais pajėgumais

2022.03.09
image

 

Mes esame NATO, o tai yra galingiausias karinis Aljansas pasaulio istorijoje. Rusijos karas Ukrainoje kelia grėsmę euroatlantiniam saugumui, todėl NATO vieningai aktyvavo gynybos planus ir reikšmingai sustiprino rytinį Aljanso flangą papildomais pajėgumais. NATO sąjungininkai ne tik atgraso, bet ir yra pasiruošę ginti kiekvieną Aljanso teritorijos centimetrą, todėl sąjungininkų karinis buvimas Lietuvoje yra pagrindinis šalies saugumo garantas. Šiuo metu Lietuvoje turime šiuos sąjungininkų pajėgumus:

 

Rukloje yra dislokuota NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė, kuriai vadovauja Vokietija. Bataliono dydžio kovinėje grupėje rotaciniu principu per penkerius metus jau tarnavo apie 15 tūkst. karių su beveik 6000 karinių mašinų. Karius ir personalą dabar yra atsiuntusios Belgija, Čekija, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Norvegija. Šiuo metu Vokietija ir Norvegija yra sustiprinusios kovinę grupę papildomais kariais. NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės yra dislokuotos visose Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

 

NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse šiuo metu vadovauja ir oro erdvės saugumą užtikrina Šiauliuose dislokuotos Lenkijos karinės oro pajėgos su naikintuvais F-16, o iš Estijos karinės aviacijos bazės Amaryje patruliuoti oro erdvėje kyla ir šią misiją stiprina Belgijos F-16 naikintuvai. Šiuo metu misiją Šiauliuose su F-16 naikintuvais yra sustiprinusi Danija, o papildomus penktos kartos F-35 naikintuvus Lietuvoje ir Estijoje dislokavo JAV. Šiauliuose taip pat yra dislokuoti Jungtinės Karalystės sraigtasparniai CH-47 bei AH-64.

 

Pabradėje yra dislokuotas rotacinis sunkusis JAV batalionas su tankais „Abrams“ ir kovos mašinomis „Bradley“. Tai jau ketvirtas iš eilės Lietuvoje dislokuotas JAV rotacinis batalionas, o dėl dabartinės saugumo situacijos šią rotaciją JAV nusprendė pratęsti, o taip pat – netrukus atsiųsti į Lietuvą papildomus pajėgumus. Mechanizuotasis batalionas Lietuvoje reguliariai dalyvauja pratybose rotacijos principu ir didina sąveiką su Lietuvos bei NATO pajėgomis. Šiuo metu JAV yra atsiuntusi savo pajėgas ir į Latviją – karinėje bazėje Adažyje naujai dislokuotas JAV pėstininkų batalionas.

 

Vieningu NATO sprendimu, siekiant sustiprinti rytinį Aljanso flangą, šiuo metu pirmą kartą istorijoje yra aktyvuotos NATO greitojo reagavimo pajėgos – tai aukštos parengties daugianacionalinės pajėgos, pasirengusios bet kuriuo metu reaguoti į bet kokias saugumo krizes. Šias pajėgas sudaro sausumos, oro, jūros ir specialiųjų operacijų pajėgos, kurios gali greitai reaguoti į galimas grėsmes. Esant krizei, aktyvuotos gali būti ir NATO Ypač greito reagavimo pajėgos. Pajėgų atvykimu rūpinasi Vilniuje įkurtas NATO pajėgų integravimo vienetas, kuriame dirba atstovai iš 13 NATO valstybių.

 

Lietuvos kariuomenė su sąjungininkais nuolat dalyvauja bendrose pratybose ir didina kariuomenių sąveiką bei pasirengimą gintis nuo bet kokios grėsmės. Esame stiprūs kartu.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media