Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: Jungtinių ekspedicinių pajėgų vadavietė dislokuojama Lietuvoje pačiu laiku

2022.05.03
image

Suintensyvėjęs Lietuvos bendradarbiavimas gynybos srityje su Jungtine Karalyste, saugumo situacija Baltijos regione vykstant karui Ukrainoje, didėjantis Jungtinės Karalystės įsitraukimas į Baltijos regioną – tai klausimai, kuriuos krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius aptarė šiandien su Jungtinės Karalystės vadovaujamos Nuolatinės Jungtinių pajėgų vadavietės vadu generolu majoru Jamesu Morrisu.

 

„Britų karių buvimas Lietuvoje ir Jungtinės Karalystės lyderystė Baltijos regione yra itin svarbus atgrasymo veiksnys, todėl mes sveikiname suintensyvėjusią veiklą su Jungtine Karalyste: į Lietuvą atvyko ir su Lietuvos kariais bendradarbiauja britų žvalgybos ir stebėjimo grupė, įvairiose pratybose dalyvauja britų kariai su sraigtasparniais, šalyje dislokuota Jungtinių ekspedicinių pajėgų vadavietė“, – sakė viceministras M. Abukevičius.

 

„Dėl karo Ukrainoje saugumo situacija tapo itin sudėtinga, todėl JEF vadavietės dislokavimas Lietuvoje vyksta pačiu laiku“, – pažymėjo viceministras.

 

Jungtinė Karalystė, reaguodama į situaciją Ukrainoje ir Lietuvos bei Latvijos prašymą ir siekiant didinti JEF įsitraukimą į Baltijos regioną ir sąveiką su NATO, gegužės 2-31 dienomis Baltijos šalyse dislokuoja Nuolatinę jungtinių pajėgų vadavietę (angl. The Standing Joint Force HQ, SJFHQ) ir įsteigia tris tarpusavyje veikiančius jos elementus – po vieną Lietuvoje ir Latvijoje, o trečiąjį – savo nuolatinėje bazėje Northwoode, JK. Prireikus tai leistų greitai reaguoti į iškilusias grėsmes ir bendrai planuoti procedūras, vieningai atsakyti į hibridinius veiksmus Baltijos jūros regione, Tolimojoje Šiaurėje ir Šiaurės Atlanto regione. 10-ies Europos šalių koalicijos operacijoje dalyvaus per 200 karinio personalo, tarp kurių – kibernetikos, kosmoso ir informacinių operacijų specialistai.

 

Jungtinės ekspedicinės pajėgos yra brigados dydžio aukštos parengties tarptautinis kovinis vienetas. Jį sudaro dešimties Šiaurės Europos šalių partnerių - Danijos, Estijos, JK , Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Švedijos, Suomijos ir Islandijos – skiriami jūrų, oro, sausumos pajėgumai. Šios pajėgos visų pirma yra skirtos greito reagavimo operacijoms, vykdomoms po Europos Sąjungos, NATO ar Jungtinių Tautų vėliava. Jų padaliniai galėtų būti panaudojami ir NATO 5 straipsnio operacijoms. Viena iš pagrindinių JEF veiklos formų – dalyvavimas bendrose JEF pratybose ir operacijose.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media