Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Apdovanoti rašinių konkurso „Mes esame NATO“ nugalėtojai

2022.03.25
image

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos drauge su dienraščiu „Kurier Wileński“ Lietuvos narystės NATO 18-ųjų metinių proga suorganizavo jau tradiciniu tapusį trikalbį mokinių rašinių konkursą „Mes esame NATO“, kuriame kasmet darniai suskamba Lietuvos jaunosios kartos atstovų, užaugusių jau nepriklausomoje valstybėje, mintys ir samprotavimai apie mūsų narytės NATO reikšmę.

 

Šiemet konkurse sulaukėme 27 rašinių trimis kalbomis (lietuvių, anglų ir lenkų k.) iš Vilniaus, Vilniaus rajono, Kauno, Marijampolės, Vilkaviškio, Jurbarko r., Biržų, Anykščių, Mažeikių, Plungės mokyklų. Mokiniai galėjo pasirinkti vieną iš devynių temų, o geriausių rašinių autorius kovo 25 d. apdovanojo NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadas plk. Peteris Nielsenas.

 

Dalyvaudami konkurse „Mes esame NATO“, mokiniai galėjo pasirinkti vieną iš temų:


1. „NATO 2030 programa: stiprų aljansą padarant dar stipresniu“;

2. „NATO saugo Europą šiame neužtikrintame pasaulyje daugiau kaip 70 metų“;

3. „NATO: atgrasymas ir gynyba“;

4. „Kolektyvinė gynyba – 5-asis NATO sutarties straipsnis“;

5. „Partnerystė: stabilumo užtikrinimas bendradarbiaujant“;

6. „Kas yra NATO?“;

7. „NATO saugumo iššūkiai ir pajėgumai“;

8. „NATO praeityje, šiandien ir ateityje“;

9. „Mano laiškas NATO generaliniam sekretoriui“.

 

Citatos iš mokinių rašinių apie NATO:

 

„…Pastarieji įvykiai pasaulyje parodė visiems, kokia trapi gali būti taika. Turbūt nė vienas nesame tikras, ar išaušusi nauja diena neatneš mums skausmingų padarinių, kurie pakeis mūsų įprastą gyvenimą ir jo suvokimą. Taip pat niekas nesitikėjo, kad tai, kas šiandien vyksta Ukrainoje, taps realybe. Daugeliui žmonių, kurie nėra patyrę karo siaubo, praradę artimą žmogų, namus – sunku net įsivaizduoti, koks žiaurus yra karas. Žmonės netenka namų, tėvų, draugų, mylimųjų ar vaikų... Jie priversti bėgti iš savo gimtinės arba ryžtasi kovoti už tėvynę iki paskutinio kraujo lašo.“

„...norėčiau Jums ir visam NATO tarti ačiū. Padėkoti už tai, jog kaip jaunas žmogus galiu drąsiai svajoti ir planuoti savo ateitį, nes žinau, kad skaudūs praeities įvykiai nebepasikartos, kadangi Lietuvą, ištikus nelaimei, gins ne tik mūsų krašto kariai ir patriotai, bet ir drąsi NATO kariuomenė.“ (Viktorija Ramonaitė, 18 m., Plungės „Saulės“ gimnazija, III G klasė).

 

„Kai buvau maža, išgirdusi skrendant lėktuvą, smalsiai stebėdavau dangų ir bijodavau praskrendančių NATO naikintuvų. Paaugusi supratau, kad bijoti visai nereikia. Žinau, kad skrenda taikos ir ramybės mano žemei nešėjai. Galvodama apie ateitį, manau, jog vis daugiau pasaulio valstybių norės priklausyti šiai organizacijai. Daugiau narių NATO šeimoje – daugiau taikos pasaulyje.“ (Arūnė Bakšytė, 16 m., Jurbarko r. Eržvilko gimnazija, II G klasė).

 

„Nors pasaulis keičiasi kasdien, o NATO kartu su juo, bet svarbiausias dalykas nesikeičia – su NATO mes esame saugūs. Aš tikiuosi, kad NATO suteiks tokią viltį ir šiuo metu karo talžomai Ukrainai.“ (Liucija Pelcikytė, 16 m., Jurbarko r. Eržvilko gimnazija, II G klasė).

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media