Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Aktualijos

Kviečiame į konferenciją „Pilietis – stipriausias karys?"
2016.10.05
img

Spalio 12 d. 17.30 val. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas Vilniaus universiteto centriniuose rūmuose, Mažojoje auloje, rengia konferenciją "Pilietis - stipriausias karys?".

 

Koks mūsų visuomenės santykis su valstybės gynyba praeityje? Kokias galimybes ir istorines tradicijas turime? Kaip šį suvokimą keičia Ukrainos ir Rusijos karas? Ar karas gali tapti pilietinę visuomenę Ukrainoje kuriančiu veiksniu?

 

Maloniai kviečiame dalyvauti.

null
Karo muziejus kviečia studentus ir aukštesnių klasių mokinius apsilankyti nemokamai
2016.10.04
img

Spalio 7 d. Lietuvoje tradiciškai minima Krašto apsaugos diena. Šiemet Karo muziejus kviečia studentus ir aukštesnių klasių mokinius paminėti šią progą kiek anksčiau - spalio 5 dieną - nemokamai sudalyvauti ekskursijoje ir kituose renginiuose Vytauto Didžiojo karo muziejuje.

null
Mobilizacinėse pratybose mokiniai įgijo svarbios patirties
2016.09.29
img

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM atstovai rugsėjo 28 d. talkino Panevėžio rajono savivaldybės administracijai organizuojant savivaldybėje mobilizacines funkcines pratybas, kurių tikslas – patikrinti ir įvertinti savivaldybės ir pavaldžių įstaigų gebėjimą vykdyti mobilizacines užduotis ir organizuoti veiklą paskelbus mobilizaciją, gerinti įvairių institucijų bendradarbiavimą, ugdyti pratybų dalyvių pilietiškumą.

null
Nacionalinis mokinių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“ vėl kviečia pažinti savo krašto Laisvės istoriją
2016.09.20
img

Artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo proga rugsėjo 20 d. Valstybės pažinimo centre netradicinėje spaudos konferencijoje „Laisvės pusryčiai“ buvo pristatytas jau antrus metus vykstantis nacionalinis mokinių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“, skirtas ugdyti jaunų žmonių pilietiškumą ir skatinti istorijos pažinimą. Konkurso organizatoriai pristatė konkurso idėją, tikslus, supažindino su naujovėmis ir pasidalino praėjusių metų patirtimi.

null
Vyresniųjų klasių moksleiviai kviečiami į pilietiškumo pamokas Lietuvos kariuomenės daliniuose
2016.09.16
img

Spalio 3–14 d. įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose organizuojama Krašto apsaugos diena, kurios metu vyks pilietiškumo pamokos vyresniųjų klasių (9-12 klasių) moksleiviams. Moksleiviai ir jų mokytojai kviečiami susipažinti su kariuomene, pabendrauti su kariais, apžiūrėti jų naudojamą ginkluotę.

null
Naujų mokslo metų pradžios šventė Lietuvos karo akademijoje
2016.09.01
img

Rugsėjo 1 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko iškilmingas Mokslo ir žinių dienos minėjimas. Naujų mokslo metų proga iškilmingoje rikiuotėje dalyvavo ir susirinkusius kariūnus, karininkus, dėstytojus, instruktorius, darbuotojus ir svečius pasveikino krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Akademijos viršininkas pulkininkas Raimundas Matulis. Lietuvos kariuomenės Ordinariato apaštalinis administratorius ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas tarė sveikinimo žodį ir palaimino Akademijos karius ir visą bendruomenę.

null
Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai atliks savaitės praktiką Krašto apsaugos ministerijoje
2016.08.22
img

Rugpjūčio 22 d. savaitės praktiką Krašto apsaugos ministerijoje pradėjo du moksleiviai - Eglė Dėlkutė iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos ir Matas Ažukas iš Jonavos Senamiesčio gimnazijos. Jų praktika – tai jau aštuntus metus LR Vyriausybės organizuojamo projekto „Moksleiviai - į Vyriausybę" dalis. Praktikos metu Eglė ir Matas susipažins su krašto apsaugos sistema ir jos organizavimo pagrindais.

null
Dvyliktokai išmėgino savo jėgas ir ištvermę mokomajame pulke Rukloje
2016.06.06
img

       Paskutinį mokslo metų penktadienį Rukloje, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, įvyko pasirenkamojo kūno kultūros modulio „Krašto gynyba" varžybos, kurias organizavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos kartu su Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Fizinio rengimo centro ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos fizinio rengimo specialistais.
       Šios varžybos jau ketvirtos, ir jau tapo tradicija, kad mokslo metų pabaigoje stipriausi ir ištvermingiausi Lietuvos moksleiviai iš įvairių Lietuvos mokyklų, įgyvendinančių „Krašto gynybos" modulį, susirenka pademonstruoti įgytą patirtį ir sukauptas žinias.

null
Konkurso „Praeities stiprybė dabarčiai“ organizatoriai aplankė ir pasveikino III-osios vietos laureatus
2016.06.06
img

       Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnaziją, nacionaliniame mokinių konkurse „Praeities stiprybė dabarčiai" laimėjusią III-ąją vietą, 2016 m. birželio 3 d. aplankė konkurso organizatoriai – Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM ir VU Istorijos fakulteto atstovai

null
Apdovanoti pilietiškumą ir patriotizmą ugdančių žaidimų kūrėjai
2016.05.30
img

       Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM atstovai 2016 m. gegužės 27 d. Vilniuje vykusioje „Žaidimų mugėje" paskatinamaisiais prizais už sukurtą originalų stalo žaidimą „Lietuva 1918–1954 metais" apdovanojo Nacionalinio mokinių žaidimų kūrimo konkurso dalyvę – Vilniaus Santariškių konsultacinio mokymo centro komandą (9-10 kl. moksleivius ir jų mokytojus), o visiems konkurso prizininkams įteikė atminimo dovanėles.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media