Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

 

 

Kariuomenės padaliniuose vyksta Krašto apsaugos dienos renginiai

2017.10.05
image

Spalio 3 d. įvyko pirmasis Krašto apsaugos dienos renginys Lietuvos kariuomenės Karinėse jūrų pajėgose Klaipėdoje. Į renginį atvyko beveik pusšimtis moksleivių, iš 7-ių skirtingų mokyklų. Mokiniai rodė didelį susidomėjimą Lietuvos kariuomene, kėlė klausimus susijusius su šiandienos aktualijomis – karių pasiruošimu, šauktinių tarnyba, aprūpinimu, suteikiamomis garantijomis ir kt. Mokiniams buvo pristatytos Karinės jūrų pajėgos, tarnybos galimybės Krašto apsaugos sistemoje, skirtos praktinės užduotys, o prieš atsisveikinant visi dalyviai buvo pavaišinti kariškais pietumis.

 

Spalio 6 d. Krašto apsaugos dienos renginiai vyko daugelyje Lietuvos kariuomenės padalinių. Į Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centrą, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalioną, Karaliaus Mindaugo husarų batalioną, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalioną ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją atvyko apie 800 moksleivių iš įvairių miestų ir rajonų mokyklų. Moksleiviai turėjo galimybę iš arti supažindinti su Lietuvos kariuomene, dalyvauti įvairiuose kariniuose užsiėmimuose: lankė karinės technikos ir ginkluotės ekspozicijas, važinėjosi M-113 šarvuočiais, buvo mokomi mėtyti imitacines karines granatas, šaudė imitaciniais šaudmenimis iš Lietuvos kariuomenės pėstininku automatinio šautuvo G36, varžėsi karinėse estafetėse, bandė savo taiklumą lazeriniame tire bei galėjo stebėti parodomąją karių kovinės savigynos programą. Visiems renginio dalyviams buvo įteikti Krašto apsaugos dienos pažymėjimai.

 

Spalio 11 d. pilna moksleivių klegesio buvo Lietuvos kariuomenės mokykla – krašto apsaugos dienos renginyje - pilietiškumo pamokoje - dalyvavo 350 moksleivių iš Kauno miesto ir rajono, Marijampolės, Kaišiadorių, Kėdainių ir Prienų rajonų mokyklų. Moksleiviams Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus kariai pristatė Lietuvos kariuomenę ir tarnybos būdus joje, Lietuvos kariuomenės mokyklos kariai supažindino su savo veikla, kario žygio ekipuote, karine technika, ginkluote, vedė ekskursijas po Kauno tvirtovės I-ąją bateriją. Renginio metu moksleiviai galėjo stebėti karinės kovinės savigynos pamoką, karinio kliūčių ruožo, įrengto pagal NATO standartus, pristatymą. Savo ekspoziciją pristatė ir varžybas su airsoft ginklais organizavo Karo policijos kariai. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai pademonstravo vienintelio šalyje sprogmenų išminavimo roboto galimybes. Po užsiėmimų mokiniai vaišinosi sočia koše ir arbata.

 

Krašto apsaugos ministerija organizuojamais Krašto apsaugos dienos renginiais suteikia jaunimui galimybę pasisemti žinių ir įgūdžių iš profesinės karo tarnybos karių. Vyresniųjų klasių mokiniai susipažįsta su krašto apsaugos sistema, padalinių specifika, darbo ypatumais juose, kario kasdienine rutina, šiuolaikine Lietuvos kariuomenės naudojama ginkluote, šauktinių tarnyba ir jos privalumais, taip pat išmėgina save sukarintų mokymų bei užduočių metu. Kiekvienas kariuomenės padalinys pateikia išskirtinę ir savitą programą, būdingą tik tam vienetui.

 

Krašto apsaugos dienos renginys pirmą kartą buvo surengtas 2008 m. spalio 7 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo mechanizuotame pėstininkų batalione. Nuo 2014 m. Krašto apsaugos dienos renginiai tapo tradiciniu renginiu, kurio metu Lietuvos kariuomenės daliniai kviečia įvairių mokyklų ir gimnazijų vyresniųjų klasių mokinius į dalinyje organizuojamą pilietiškumo pamoką.

 

Lietuvos kariuomenės nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media